Dwóch tymczasowych pracowników policji miejskiej w Pattaya aresztowanych za ukaranie grzywnami / wymuszenie chińskich turystów na molo Bali Hai

Pattaya:

Dwóch tymczasowych pracowników Pattaya City zostało aresztowanych za rzekome wyłudzanie pieniędzy od chińskich turystów przyłapanych na zaśmiecaniu na molo Bali Hai.

27-letni Wissanu Ketmuenwai i 24-letni Krirkchai Khanthawong zostali aresztowani przez policję i wydział do spraw specjalnych miasta Pattaya i zostali zabrani na komisariat policji w Pattaya w celu przesłuchania o 11:30 9 listopada 2018 r.

Aresztowania dokonano po tym, jak tajlandzki przewodnik poprowadził dwóch chińskich turystów do złożenia skargi na komisariacie policji w czwartek, 8 listopada 2018 r. Wcześniej informowaliśmy o tym incydencie poprzedniego dnia.

Obaj turyści powiedzieli, że zostali ukarani grzywną za upuszczenie niedopałków papierosów na molo w Bali Hai, ale ci dwaj, którzy twierdzili, że są urzędnikami miasta Pattaya, nie wystawili im pokwitowań. Dodatkowo nie mieli na sobie odpowiednich mundurów i przez chwilę błysnęli tym, co turyści uważali wówczas za oficjalną odznakę.

 

Turyści zostali obciążeni opłatą w wysokości 4000 bahtów zamiast 2000 bahtów, jak stanowi prawo. Turyści po incydencie zobaczyli znak, który jest zarówno w języku mandaryńskim, jak i tajskim i postanowili poskarżyć się swojemu przewodnikowi. Przewodnik zaprowadził ich na posterunek policji w celu złożenia skargi. Następnie policja przejrzała CCTV na molo i zidentyfikowała dwóch fałszywych funkcjonariuszy policji.

Pattaya City powiedziało, że obaj byli pracownikami tymczasowymi zatrudnionymi przez trzecią firmę, aby utrzymać molo w czystości (głównie prace porządkowe) i nie mieli uprawnień do aresztowania ani pobierania grzywny jako urzędnicy Pattaya City.

Administracja natychmiast zakończyła ich zatrudnienie i oskarżono ich o bezprawne działanie w charakterze funkcjonariuszy bez upoważnienia, co stanowiło naruszenie art. 145 Kodeksu karnego.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/