Oczekuje się, że turystyka indyjska wzrośnie do dziesięciu milionów odwiedzających rocznie w ciągu najbliższych dziesięciu lat

Szef Stowarzyszenia Tajskich Biur Podróży powiedział, że spodziewa się znacznego wzrostu turystyki z Indii w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Do 2028 spodziewa się 10 milionów odwiedzających rocznie z subkontynentu.

Chociaż oczekuje się, że wzrost chińskiej turystyki spowolni w porównaniu z poprzednimi trendami, nadal będzie tam 20 milionów odwiedzających za dziesięć lat.

Wezwał również do przedłużenia bezpłatnych wiz w dniu przyjazdu od stycznia do okresu po Songkran i ułatwienia turystom odwiedzania sąsiednich krajów Tajlandii.

Wichit Prakorpkoson, szef ATTA, rozmawiał z Thai Rathem.

Powiedział, że spodziewa się, że chińska turystyka wróci do normy do stycznia 2019 r. po załamaniu w poprzednich czterech miesiącach. Oczekuje, że w tym roku, wśród 10.5 milionów wszystkich przybyłych, dane pokażą 38 miliona odwiedzających z Chin.

Powiedział, że wzrost o 20% w chińskiej turystyce rok do roku nie jest już prawdopodobny, ale spodziewa się, że w 11 r. pojawi się 11.5-2019 miliona Chińczyków.

Przyszłe podwyżki prawdopodobnie wyniosą 5-10%, co oznacza, że ​​za dziesięć lat może przybyć 20 milionów Chińczyków.

Tak naprawdę spodziewał się gwałtownego wzrostu indyjskiej turystyki, która obecnie liczy 1.5 miliona odwiedzających. Spodziewał się, że będzie to wzrost o 20% rocznie i 3 miliony odwiedzających rocznie za pięć lat i 10 milionów za dziesięć lat.

Minister turystyki i sportu Weerasak Kowsurat ujawnił w tym samym artykule, że złożono wnioski o zwiększenie liczby lotów z Indii na lotniska Phuket i Don Muang.

Znaleziono miejsca, ale nocne parkowanie samolotu pozostaje palącym problemem, powiedział.

Chce także ułatwić turystom wypożyczanie pojazdów poprzez ułatwienie uzyskania tymczasowych licencji i zniesienie kar nakładanych na osoby wynajmujące bez licencji.

Wichit z ATTA powiedział, że zniesienie przez rząd opłat za wizę w dniu przyjazdu dla dwudziestu narodów ma pozytywny skutek – dotyczy to także obywateli Chin, którzy obecnie nie muszą płacić 2,000 bahtów.

Wezwał do przedłużenia programu od 13 stycznia do kwietnia po Songkran.

Poprosił również rząd o rozważenie kwestii pozwoleń na ponowny wjazd i przedłużenie ich do dwóch miesięcy, aby umożliwić odwiedzającym Tajlandię łatwiejszą wizytę w sąsiednich krajach.

ŹRÓDŁOTajski Rat
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/