4 grudnia 2018 r. obchodzony jest Tajski Dzień Ochrony Środowiska

Dziś jest Dzień Ochrony Środowiska Tajlandii. Dziś sklepy spożywcze, sklepy branżowe i centra handlowe będą powstrzymywać się od dostarczania kupującym jednorazowych toreb plastikowych, a jednocześnie będą prowadzić kampanię na rzecz darowizn w postaci toreb materiałowych, które mają być rozdawane szpitalom na leki.
Czy to się rzeczywiście wydarzy, zobaczymy.

Proponowany dzień bez plastikowych torebek jest wynikiem protokołu ustaleń podpisanego przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska oraz operatorów sklepów wielobranżowych, sklepów i centrów handlowych w celu ograniczenia używania jednorazowych plastikowych toreb.

Cyniczna kampania to kolejna szansa dla rządu tajskiego, by zasygnalizować swoje „zaangażowanie” w tajskie środowisko i ograniczenie jednorazowych plastikowych toreb, nie robiąc prawie nic, by faktycznie rozwiązać problem.

Problem jednorazowych plastikowych toreb, usuwanie tych przedmiotów z sieci detalicznej i prawidłowe usuwanie plastiku pozostaje w Tajlandii nierozwiązany i nieplanowany.

W październiku Central Pattana Group w Phuket, operatorzy Central Festival i Central Floresta, którzy są również właścicielami sieci supermarketów TOPS i sklepów spożywczych Family Mart, głośno pochwalili swoją kampanię „bez plastikowych toreb”, co oznaczało, że pytali klientów, czy naprawdę potrzebował plastikowej torby i zaproponował wymianę ściereczki za 200 bahtów… JEDEN DZIEŃ W MIESIĄCU.

Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska mówi, że po dzisiejszym „dniu bez plastikowych torebek” wszystkie sklepy i centra handlowe wypracują własne środki mające na celu ograniczenie używania plastikowych toreb, takie jak wyznaczenie dnia lub kilku dni tygodnia, w którym kupującym nie będą dostarczane plastikowe torby.

Według nieoficjalnych szacunków, każdy Taj wytwarza dziennie 1.4 kg śmieci, czyli 74,000 2,960 ton śmieci dziennie dla całej populacji, co oznacza, że ​​w sumie 10 25-kołowych ciężarówek o ładowności XNUMX ton śmieci każda będzie potrzebna. zanieś śmieci na wysypiska śmieci lub na wysypiska śmieci w celu ich usunięcia.

Istnieje wystarczająca ilość dowodów z wielu badań i ankiet (lub po prostu spacer po dowolnej tajlandzkiej plaży), aby pokazać, że jednorazowe tworzywa sztuczne są poważnym zagrożeniem dla środowiska i wymagają pilnej politycznej uwagi i działań zamiast bezsensownych słów i sztuczek PR.

Kredyt Thaiger.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOtajski
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/