Światowa Organizacja Zdrowia ujawnia, że ​​najgorsza liczba ofiar śmiertelnych na drogach w Tajlandii jest w Azji Południowo-Wschodniej

Raport wykazał, że śmiertelność na 100,000 32.7 mieszkańców Tajlandii wyniosła 26.7, znacznie wyprzedzając Wietnam, który zajął drugie miejsce z wynikiem 2.8. Singapur był najbezpieczniejszy z wynikiem XNUMX.

Liczba ta wzrosła nieznacznie w porównaniu z 32.6 w ostatnim badaniu WHO sprzed trzech lat, kiedy kraj ten miał drugi najwyższy wskaźnik śmiertelności na drogach na świecie, zaraz za Libią.

W najnowszym badaniu wskaźnik śmiertelności na drogach w Libii spadł do 26.1 na 100,000 35.9. Tylko kilka krajów na świecie wypadło gorzej niż Tajlandia w nowym badaniu, wśród nich Liberia z wynikiem 33.7 i Demokratyczna Republika Konga z wynikiem XNUMX

Tylko Brunei nie znalazło się wśród państw Azji Południowo-Wschodniej przebadanych w Globalnym raporcie stanu bezpieczeństwa drogowego WHO, opartym na kompleksowej analizie danych z 2016 roku.
Wysoki wskaźnik śmiertelności w tym kraju sprawił, że średni wskaźnik śmiertelności w wypadkach drogowych na 100,000 20.7 osób w Azji Południowo-Wschodniej wyniósł 19.8, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z poprzednim badaniem, które wyniosło 2013 w XNUMX r.

Według tegorocznego raportu, według regionu, tylko Afryka miała więcej ofiar śmiertelnych na drogach na 100,000 26.6, na poziomie 9.3. Najbezpieczniejszym miejscem była Europa, z 100,000 zgonem na każde XNUMX XNUMX osób.

W badaniu zebrano informacje ze 175 krajów.

Według danych zebranych z Departamentu Kontroli Chorób, motocykliści i ich pasażerowie stanowili 74% wszystkich ofiar śmiertelnych na drogach w Tajlandii, w porównaniu z zaledwie 6% wśród pasażerów samochodów i lekkich pojazdów. Według WHO, piesi i rowerzyści odpowiadali za 8% zgonów.

W raporcie stwierdzono, że wysoka liczba ofiar była konsekwencją słabego egzekwowania prawa w Tajlandii przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu, noszeniu kasków przez motocyklistów i jeźdźców oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa.
Tylko 51% kierowców motocykli i 20% pasażerów nosiło w kraju kaski ochronne, podczas gdy 58% kierowców samochodów i 40% pasażerów na przednich siedzeniach zapięło pasy bezpieczeństwa.

Według WHO wypadki drogowe są obecnie główną przyczyną śmierci dzieci i młodych dorosłych w wieku od 5 do 29 lat na całym świecie.

 

ŹRÓDŁOŚwiatowa Organizacja Zdrowia
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/