Cyfrowe prawo jazdy pojawi się w Tajlandii na początku przyszłego roku

Zatrzymałeś się na punkcie kontrolnym? Grzebasz w torbie w poszukiwaniu prawa jazdy i dowodu osobistego?

W styczniu zostanie uruchomiona nowa aplikacja, w której kierowcy będą mogli okazać swoje dane uwierzytelniające dowolnemu funkcjonariuszowi organów ścigania w Tajlandii. Oznacza to, że nie będziesz już musiał nosić przy sobie fizycznego prawa jazdy. Policja będzie mogła zeskanować kod QR i sprawdzić wszystkie szczegóły, w tym zakazy czy zaległe mandaty.

W razie wypadku profil kierowcy będzie zawierał także istotne informacje, takie jak grupa krwi, alergie i lokalizacja.

Jak dotąd reakcje mediów społecznościowych były bardzo pozytywne, jednak niektóre osoby wyraziły obawy, że aplikacja będzie wymagać lokalizacji GPS, i wyraziły obawy dotyczące prywatności policji i rządu, które mogą wykorzystywać te dane do śledzenia prywatnych obywateli.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/