Cyfrowe prawo jazdy trafi do Tajlandii na początku przyszłego roku

Zatrzymałeś się w punkcie kontrolnym? Grzebasz w torbie w poszukiwaniu prawa jazdy i dowodu osobistego?

Nowa aplikacja zostanie uruchomiona w styczniu, w której kierowcy będą mogli pokazać swoje uprawnienia każdemu funkcjonariuszowi organów ścigania w Tajlandii. Oznacza to, że nie będziesz już musiał nosić przy sobie fizycznej licencji. Policja będzie mogła zeskanować kod QR i sprawdzić wszystkie szczegóły, w tym zakazy lub zaległe grzywny.

W razie wypadku profil kierowcy będzie zawierał również istotne informacje, takie jak grupa krwi, alergie i lokalizacja.

Reakcja mediów społecznościowych była jak dotąd bardzo pomocna, jednak niektóre osoby wyraziły obawy, że aplikacja będzie wymagać lokalizacji GPS i zgłosiły obawy dotyczące prywatności policji i rządu, prawdopodobnie wykorzystując dane do śledzenia prywatnych obywateli.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/