Siedem powodów, dla których poziom znajomości języka angielskiego w Tajlandii jest najniższy w Azji Południowo-Wschodniej

Źródło: TastyThailand

Tajlandia ma najniższy poziom znajomości języka angielskiego w południowo-wschodniej Azji i od lat widać niewielką poprawę. Nawet po 12-15 latach nauki angielskiego, niewielu Tajów potrafi prowadzić konwersację po angielsku na czymś więcej niż podstawowym, a niektórzy nawet tego nie potrafią.
W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy kraje takie jak Wietnam i Laos mają teraz lepszą znajomość języka angielskiego niż Tajlandię, stało się oczywiste, że winę ponosi tajski system edukacji. Ale dlaczego?

Edukacja Tajlandii to system rotacyjny – W tajskich szkołach uczniowie uczą się kopiowania tego, co nauczyciel pisze na tablicy i zapamiętywania. Podczas nauki języka angielskiego gramatyka i słownictwo są zapisane na tablicy. Uczniowie kopiują i zapamiętują. Nie ma dyskusji, kwestionowania nauczyciela i samodzielnego myślenia. Nic dziwnego, że znajomość języka angielskiego w Tajlandii jest najniższa w południowo-wschodniej Azji.

Nie uczy się umiejętności krytycznego myślenia – W Tajlandii nie uczy się umiejętności krytycznego myślenia. Od uczniów rzadko oczekuje się samodzielnego myślenia, więc nie kwestionuj niczego, czego naucza nauczyciel. Kiedy tajscy uczniowie muszą używać umiejętności krytycznego myślenia, aby zrozumieć złożoną strukturę języka angielskiego, przy braku tych umiejętności, nie mogą.
Ponieważ posiadanie umiejętności krytycznego myślenia uczy również pewności siebie, jest to również ważny powód, dla którego większość tajskich uczniów nie ma pewności siebie, jeśli chodzi o mówienie po angielsku – co jest również niezbędne do prawidłowej nauki języka.

Edukacja tajska koncentruje się na gramatyce – Przez większość lat tajscy uczniowie uczą się angielskiego, zajęcia zwykle skupiają się na nauce gramatyki języka angielskiego. Oznacza to, że większość tajskich studentów jest dobra w gramatyce angielskiej, ale jeśli chodzi o mówienie, nie mieli oni zbyt wiele praktyki, więc nie mogą. W rzeczywistości prowadzenie rozmowy przy użyciu więcej niż podstawowego słownictwa jest dla nich niemożliwe.

Tajscy nauczyciele są słabo wyszkoleni – O ile większość tajskich nauczycieli ciężko pracuje, aby uczyć swoich uczniów, niewielu ma umiejętności poprawnego nauczania języka angielskiego. Przeszli przez ten sam biedny system szkół średnich, kształcili się na nieodpowiednich uniwersytetach i brali udział w kursach doskonalenia nauczycieli, które w porównaniu z zachodnimi standardami są bezużyteczne.
Większość tajskich nauczycieli angielskiego również słabo mówi po angielsku, więc ucząc własnych uczniów, przekazują te same umiejętności gramatyczne i słownictwa, których nauczono w szkole.

Rdzenni nauczyciele angielskiego są niewykwalifikowani – Ze względu na niskie pensje, które większość tajskich szkół płaci, niewielu w pełni wykwalifikowanych rodzimych nauczycieli angielskiego uczy w Tajlandii. Oznacza to, że w Tajlandii w większości pozostają rodowici anglojęzyczni, którzy a) mogą mieć dyplom ukończenia studiów wyższych, ale nie mają wykształcenia, b) mogą w ogóle nie mieć dyplomu ukończenia studiów wyższych lub c) w niektórych przypadkach są osobami, które używają fałszywych świadectw ukończenia studiów wyższych dostać pracę nauczyciela.
Cierpią na tym tajscy studenci uczący się angielskiego, ponieważ większość z nich jest uczona przez rodzimych użytkowników języka angielskiego, którzy nie mają kwalifikacji do nauczania języka angielskiego. Tajskie Ministerstwo Edukacji powoli wprowadza zmiany i wymaga wyższych kwalifikacji od rodzimych nauczycieli anglojęzycznych. Jednakże, o ile oferowane pensje nie wzrosną, a kursy certyfikacyjne wymagane przez tajlandzkie Ministerstwo od rodzimych nauczycieli angielskiego nie będą przydatne, jest mało prawdopodobne, aby Tajlandia przyciągnęła odpowiedni poziom nauczycieli, których potrzebuje.

Tajskie Ministerstwo Edukacji – Mimo dobrych intencji ciągłe zmiany programu nauczania, przepisy nauczania i wymagania certyfikacyjne tajskiego Ministerstwa Edukacji nie przyciągają lepszych nauczycieli. Jeśli już, przeganiają najlepszych, jakie mają.
Dopóki tajlandzkie Ministerstwo Edukacji nie opracuje standardów dla nauczycieli języka angielskiego, które są podobne do standardów zachodnich i nie będzie płacić wyższych wynagrodzeń, mają one niewielkie szanse na zdobycie lepszych nauczycieli, zarówno tajlandzkich, jak i rodzimych anglojęzycznych uczniów, dla tajskich uczniów.
Ponieważ poziom znajomości języka angielskiego w Tajlandii nadal spada w porównaniu z innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej, wpływa to na zdolność kraju do rozwijania gospodarki, a także na jego stabilność. Bez wyższego poziomu znajomości języka angielskiego większość tajlandzkich pracowników nie może konkurować z tymi samymi pracownikami w Wietnamie, Laosie, Malezji i Singapurze, a to będzie nadal powstrzymywać kraj.

Brak wagi przywiązywanej do nauki języka angielskiego-W życiu osobistym i zawodowym w większości zawodów, w tym w turystyce, nie przywiązuje się wagi do nauki języka angielskiego i posługiwania się nim. W rzeczywistości w wielu przypadkach tajski poziom myślenia polega na tym, że turyści nie uczą się naszego języka, dlaczego mielibyśmy go używać?

ŹRÓDŁOSmacznaTajlandia
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/