Tajlandia zorganizuje 3-dniową ceremonię koronacji króla 4-6 maja 2019 r.

Król Tajlandii ma zostać oficjalnie koronowany podczas skomplikowanej trzydniowej ceremonii, która odbędzie się w dniach 4-6 maja, ogłosił pałac królewski.

66-letni król Maha Vajiralongkorn służy jako konstytucyjny monarcha narodu południowo-wschodniej Azji odkąd jego ojciec – król Bhumibol Adulyadej – zmarł w październiku 2016 r. w wieku 88 lat.

„Jego Wysokość uważa za stosowne przeprowadzić ceremonię koronacji zgodnie z królewskimi tradycjami, aby zapewnić pomyślność narodu i królestwa, aby mogli cieszyć się pełni nadziei ludzie” – powiedział pałac we wtorkowym oświadczeniu.

Jego oficjalna koronacja została opóźniona aż do okresu żałoby po królu Bhumibolu, który panował przez siedem dekad i był czczony jako pół-boska postać w Tajlandii.

„Zgadzam się przyjąć życzenia zmarłego króla… dla dobra całego narodu tajskiego” – powiedział król Maha w grudniu 2016 r., kiedy objął stanowisko po przyjęciu zaproszenia od parlamentu, aby zostać następcą jego czcigodnego ojca.

„Ta królewska sukcesja podkreśla pragnienie stabilności i ciągłości w Tajlandii”.

Jego koronacja nastąpi dwa i pół miesiąca po wyborach powszechnych w Tajlandii 24 lutego, pierwszej od 2011 roku, i zbiegnie się z rocznicą koronacji Bhumibola 5 maja 1950 roku.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/