Dezerter armii amerykańskiej oskarżony o zamordowanie żony ucieka do Tajlandii, prawdopodobnie w Pattaya

INDIANAPOLIS — 21-letni amerykański żołnierz stacjonujący w Fort Carson jest oskarżony o przylot do Indianapolis z Kolorado w celu zabicia swojej żony, z którą był w separacji, a następnie wyrzucenie jej ciała do kosza na śmieci i ucieczkę do Tajlandii.

Peter Lian został w środę oskarżony o morderstwo Khuang Par, którego ciało znaleziono w walizce na śmietniku w Indianapolis 23 grudnia.

27-letnia Par mieszkała z Lian w pobliżu Fort Carson w Colorado Springs, ale wróciła do rodziny w Indianapolis po tym, jak oskarżyła męża o napaść na nią 30 listopada. — powiedział Christopher Craighill w pozwie sądowym.

Khuang Par

Lian udał się do Indianapolis trzy tygodnie później, 22 grudnia. Z zapisów lotów wynika, że ​​dwa dni później poleciał do Bangkoku. Nie wrócił do Fortu Carsona i jest uważany przez armię amerykańską za dezertera, powiedział Craighhill. Jego aktualna lokalizacja jest nieznana, choć podejrzewa się, że przebywa w Bangkoku lub Pattaya.

  3 grudnia Par uzyskał nakaz sądowy, aby trzymać Lian z dala od niej. Został aresztowany kilka dni wcześniej przez policję w Colorado Springs i oskarżony o napaść i przemoc domową po zaatakowaniu jej.

"SM. Par powiedziała policjantom z Kolorado prowadzącym dochodzenie w sprawie tego incydentu, że ona i (Lian) kłócili się o jej powrót do Indiany. Doszło do fizycznej sprzeczki i Peter zaczął ją dusić jedną ręką na szyi, a potem obiema rękami na jej szyi” – powiedział Craighhill.

„Lian powiedział funkcjonariuszom, że uwolnił nacisk z szyi Par i zanim mogła wyjść przez drzwi, krzyknął:„ Zabiję cię ”w jej ojczystym języku, birmańskim” – powiedział Craighhill.

Jeśli zobaczysz pana Liana, zgłoś go lokalnym władzom lub skontaktuj się z ambasadą USA. Dodatkowo, każdy, kto ma informacje, jest proszony o kontakt z biurem zabójstw pod numerem 317-327-3475 lub Crime Stoppers pod numerem 317-262-TIPS.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/