Pattaya zajęła czwarte najzdrowsze miasto na świecie według brytyjskiej strony internetowej

W badaniu przeprowadzonym przez brytyjski portal turystyczny TravelSupermarket Chiang Mai zajęło drugie miejsce, a Pattaya zajęła czwarte miejsce na 100 innych miast na całym świecie.
Paryż był na pierwszym miejscu, a Barcelona na trzecim.

W badaniu uszeregowano każde miasto na podstawie liczby parków, siłowni, spa, studiów jogi i pilates, sklepów ze zdrową żywnością i restauracji przyjaznych weganom oraz dostępnych opcji jedzenia.
Do stworzenia rankingów wykorzystano również średni koszt za dobę pobytu w mieście oraz liczbę godzin nasłonecznienia.

Chiang Mai uzyskało łącznie 59.6 punktów i okazało się, że ma 273 spa, czyli prawie siedem spa na kilometr kwadratowy, 307 restauracji wegańskich, 11 siłowni, 5 parków lub terenów zielonych oraz 20 centrów jogi i pilates. Stwierdzono, że średni koszt jednego noclegu wyniósł 41 funtów, około 1672 THB.

„Tajlandia słynie z niesamowitych spa i wykwalifikowanych terapeutów spa, a Chiang Mai jest domem dla jednych z najlepszych spa w kraju, powiedziało badanie”

„To, wraz z bogactwem rekolekcji jogi i pilatesu oraz około 2,512 godzin słonecznych w roku, sprawia, że ​​Chiang Mai jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek”.

Stwierdzono, że Pattaya, która uzyskała łącznie 47.66 punktów, ma 56 spa, 9 siłowni, 6 parków lub terenów zielonych oraz 145 restauracji z opcjami wegańskimi. Badanie wykazało, że średni koszt jednodniowego pobytu w Pattaya wynosi 31 funtów, czyli około 1264 THB.

„Chociaż Pattaya słynie z barów kabaretowych i całodobowych klubów, ogromna liczba 24-gwiazdkowych centrów spa i fitness oznacza, że ​​Pattaya jest naprawdę idealnym miejscem do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia” .

W pierwszej dziesiątce znajduje się Paryż (pierwsze), Chiang Mai (drugie), Barcelona (trzecie), Pattaya (czwarte), Vancouver (piąte), San Francisco (siódme), Lizbona (ósme), Denpansar w Indonezji (dziewiąte) i Buenos Aires (10 miejsce).

Bangkok uplasował się na 30. miejscu.
Emma Coulthurst, komentator podróży w TravelSupermarket, powiedziała: „Jesteśmy częścią pokolenia, które stawia zdrowie i dobre samopoczucie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – oznacza to, że miejsca turystyczne będą musiały uwzględniać potrzeby turystów i dbać o zdrowy styl życia podróżnych.

„Zapewnienie obiektów, takich jak siłownie, zajęcia fitness w hotelach, wybór zdrowych posiłków w restauracjach, które spełniają również określone wymagania żywieniowe, oraz spa w ich miastach to świetne sposoby na zwiększenie szansy na odwiedzenie przez podróżnych dbających o zdrowie.

„Niektórym może wydawać się zaskakujące, że Paryż jest najzdrowszym miastem na świecie, a pobłażliwa kultura jedzenia i wina jest jedną z ich głównych atrakcji.

„Jednak z 894 spa, prawie 150 terenami zielonymi i dużą liczbą siłowni, studiów jogi i sklepów ze zdrową żywnością, turyści naprawdę są w stanie naśladować zdrowy styl życia, który praktykują w domu podczas ich nieobecności.

„Odwiedzenie miasta miłości i świateł może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany, odświeżony i naładowany energią”.

ŹRÓDŁOSupermarket podróżniczy
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/