Tajlandia rozpoczyna działania mające na celu walkę ze smogiem za pomocą sztucznego deszczu, armatek wodnych (wideo)

Bangkok-

W stolicy Tajlandii atak toksycznego powietrza stał się tak silny, że urzędnicy planują dosłownie sprowadzić deszcz, by walczyć ze smogiem.

W ciągu weekendu jakość powietrza w niektórych częściach Bangkoku przesunęła się do kategorii „bardzo niezdrowe” z poziomem pyłu zawieszonego aż 227 XNUMX. Za każdym razem, gdy wskaźnik jakości powietrza wzrasta powyżej 150, to nie Bueno, ale te poziomy zanieczyszczenia powietrza dotykają każdego, niezależnie od wieku lub istniejących problemów zdrowotnych. Przez cały weekend powietrze w całym mieście utrzymywało się w „niezdrowym” zakresie.

Teraz miasto podejmuje drastyczny krok w celu poprawy sytuacji: zasiewa chmury, aby wywołać deszcz. To pochodzi z kraju, w którym mieszka Katedra Królewskiego Deszczu i Lotnictwa Rolniczego, więc może nie powinno to być aż tak zaskakujące. Wydział ogłosił W poniedziałek we wtorek wystrzeliłyby samoloty, aby wstrzykiwały do ​​chmur mieszankę chemikaliów, które mają powodować deszcz.

To nie wszystko, co robią władze Tajlandii. Rozdali około 10,000 XNUMX masek na twarz, według Phys.org. Oblewali także ulice wodą, aby pomóc złagodzić zanieczyszczenie, raport Reutera, a także strzelanie z armatek wodnych w powietrze. To wszystko przypomina to, co wydarzyło się w New Delhi w Indiach w zeszłym miesiącu. Tam strażacy musieli pomagać urzędnikom w stołecznym regionie w walce ze smogiem poprzez strzelanie do wody z wieżowców.

Poważne zanieczyszczenie powietrza, z jakim boryka się ta część planety, przekłada się na poważne problemy zdrowotne ludzi tam mieszkających. Według Światowej Organizacji Zdrowia jedna trzecia zgonów na świecie związanych z zanieczyszczeniem powietrza dotyka azjatycki region Zachodniego Pacyfiku. Wiele z tych obciążeń pochodzi z przemysłu, a także z pojazdów ciężarowych na obszarach miejskich. Jednak nawet obszary wiejskie borykają się z poważnym zanieczyszczeniem powietrza, jeśli praktykują spalanie upraw, które jest popularne w Indiach, lub spalają drewno, aby ogrzać swoje domy i piec.


W Indiach przywódcy zaczynają teraz podejmować większe kroki w celu rozwiązania problemu pogarszającej się jakości powietrza. W zeszłym tygodniu kraj opublikował długo oczekiwany krajowy plan walki z głośnym zanieczyszczeniem powietrza. Niestety, krytycy wytykają to brakiem jasności: brakuje dyrektyw dla samorządów lokalnych, konkretnych terminów i wytycznych dotyczących egzekwowania, według New York Times.

W Tajlandii urzędnicy przenoszą to na wyższy poziom, przygotowując się do manipulowania pogodą. Może to zabrzmieć jak jakieś przerażające futurystyczne gówno, ale praktyka nie jest taka nowa. Stany Zjednoczone wykorzystały zasiewanie chmur, aby poradzić sobie z brakiem wody. Podobnie jak kraj Jordanii. Werdykt wciąż nie jest skuteczny, ale tajscy urzędnicy wydają się uważać, że jest to opłacalny hazard. Jaki inny kraj Azji Południowo-Wschodniej, zanieczyszczony zanieczyszczeniami, będzie następny?

Tekst dzięki uprzejmości Gizmodo.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOGizmodo
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/