Filipinki aresztowane za zbieranie pieniędzy dla „potrzebujących dzieci” w Pattaya rzekomo członków niesławnego Kościoła na Filipinach kierowanego przez „Właściciela świata” i „Syna Bożego”

Pattaya-

Policja poinformowała w środę o aresztowaniu Belindy Austria Toledo (55 lat), Jessiki Bayutas Ortega (lat 50) i Ruthie Espiny Babili (38 lat), które zbierały pieniądze od turystów w centrum Pattayi na rzecz fundacji charytatywnej Children's Joy Foundation z siedzibą na Filipinach. Wyglądało jednak na to, że pieniądze nie trafiały do ​​potrzebujących dzieci w Tajlandii, jak twierdzili, a zamiast tego były albo wykorzystywane jako fundusze dla samych kobiet, albo przekazywane do kościoła Królestwa Jezusa Chrystusa na Filipinach, kierowanego przez pastora milionera i samoogłoszony Syn Boży i Właściciel świata APPollo Quiboloy.

Ponadto kobiety nie miały pozwolenia na pracę, a organizacja charytatywna nie była zarejestrowana w Tajlandii zgodnie z tajskim prawem. Byli także na wizach turystycznych i rzekomo przyznali się policji, że żadne fundusze nie trafiają do dzieci, a przez rok zbierali pieniądze od turystów i Tajów w całym kraju.

  Quiboloy jest dobrze znaną postacią na Filipinach, gdzie twierdzi, że jest drugim synem Boga po Jezusie Chrystusie i że „posiada świat i wszystkie dusze na ziemi”. Twierdzi również, że jest jedynym prawowitym kaznodzieją na świecie i że prawdziwi wierzący powinni tylko go słuchać. Twierdzi, że każdy, kto nie jest członkiem jego Kościoła, spłonie w piekle. Jego Kościół twierdzi, że ma miliony członków na całym świecie. Twierdził również, że jest nieśmiertelny.

Jest też milionerem i jednym z najbogatszych posiągających na świecie. Ma swój własny private ppas, multiple homes i został bezpośrednio związany z pmieszkaniec Filipin od lat według wielu źródeł. Został oskarżony o handel ludźmi, wkraczanie na ziemię i zmuszanie uzbrojonych strażników do opuszczenia domów w celu przejęcia ich własności i zwiększenia rozmiaru jego ogromnej posiadłości i ziemi. Nigdy nie został skazany za żadne z tych przestępstw i zaprzecza tym twierdzeniom.

Krytycy Childrens Joy Foundation w mediach społecznościowych twierdzą, że jest to przykrywka, która bezpośrednio napełnia kieszenie Quiboloya i że jego kościół jest w rzeczywistości kultem jednostki, który żeruje na pokrzywdzonych i niewykształconych obywatelach. Krytycy twierdzą, że ci ludzie są następnie wysyłani na cały świat, aby zebrać pieniądze dla „potrzebujących dzieci”, ale w rzeczywistości większość zysków trafia bezpośrednio do kieszeni Quiboloya.

  Kościół nie skomentował tej historii, a kobiety rzekomo oświadczyły urzędnikom, że nie są bezpośrednio związane z kościołem. Krytycy w mediach społecznościowych uważają jednak, że kryją kościół i poinstruowali, aby nie „rzucali ich pod autobus”, jeśli zostaną przyłapani.

Źródła:

https://www.rappler.com/newsbreak/fast-facts/196156-fast-facts-pastor-apollo-quiboloy-kingdom-jesus-christ

https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Quiboloy

https://news.abs-cbn.com/news/10/04/18/quiboloy-accused-by-former-follower-of-running-child-sex-ring

 

 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/