Starszy ambasador Chin odwiedza Pattaya, wyraża zaniepokojenie chińskimi utonięciami i bezpieczeństwem

Delegacja wysokiej rangi urzędników z ambasady chińskiej w Tajlandii udała się wczoraj do Pattaya, aby poprosić o poprawę bezpieczeństwa swoich obywateli.

Przeprowadzka jest następstwem dużej liczby zgonów w wyniku utonięcia Chińczyków odwiedzających kurort.

Starszy sekretarz ambasady Zhou Guangxu powiedział na spotkaniu w kwaterze głównej policji turystycznej, że duża liczba chińskich mieszkańców Pattaya przyjedzie w „Złotym Tygodniu” od 4 do 10 lutego i chce, aby jego rodacy mieli lepszą opiekę, zwłaszcza tych, którzy pływają lub uprawiają sporty wodne .

Powiedział, że 80% zgonów utonięcia w Pattaya to Chińczycy.

Tajskie władze i operatorzy obiecali więcej oznakowań, zwłaszcza na łodziach motorowych, oraz lepszą komunikację w informowaniu Chińczyków o zagrożeniach, poinformował kierownik.

Ponadto pan Zhou wezwał do przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa na łodziach i autobusach.

Poprosił, aby sklepy wynajmujące motocykle były rygorystyczne i wypożyczały rowery tylko turystom z międzynarodowymi prawami jazdy. Poprosił policję o pomoc w egzekwowaniu tego aspektu bezpieczeństwa.

Poprosił o sprowadzenie większej liczby urzędników mówiących po chińsku, ponieważ uznał, że większość jego rodaków nie zna ani tajskiego, ani angielskiego.

Thaivisa zauważa, że ​​tylko w zeszłym tygodniu obywatel Chorwacji uratował dwóch Chińczyków przed utonięciem na plaży.

Zadzwoniono do ratowników, ale ten aspekt bezpieczeństwa nie został wspomniany w artykule Managera.

ŹRÓDŁOMenedżer online
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/