Kasa selfie przy użyciu zaawansowanego rozpoznawania twarzy dostępna u największych sprzedawców w Tajlandii

Bangkok-

 

Najwięksi detaliści w Tajlandii i Chinach łączą siły, aby zaoferować swoim klientom nowy sposób płatności. Proszą ludzi, aby odłożyli portfele i zrobili zakupy, po prostu pokazując twarz.

System ma zostać uruchomiony w Tajlandii do końca roku. Klient najpierw rejestruje zdjęcia swojej twarzy online. Następnie przy kasie kamera skanuje ich twarz i porównuje ją z bazą danych, automatycznie pobierając pieniądze z ich konta bankowego, jeśli pasuje.

„To takie proste”, mówi Rungruang Sukkirdkijpiboon, dyrektor generalny Central JD Fintech. „Nie musimy nosić gotówki. Posługujemy się tożsamością osobistą, więc problem kradzieży zniknie.”

Ruch ten pojawia się wraz z rosnącą listą firm oferujących płatności elektroniczne w Tajlandii, w tym chińskim sprzedawcą internetowym Alibaba i japońską aplikacją do przesyłania wiadomości LINE.

Krytycy internetowi zgłaszali jednak obawy dotyczące prywatności i potencjalnej możliwości śledzenia lokalizacji i nawyków zakupowych konsumentów.

Film przedstawia sprzedawcę próbnego w Chinach, który demonstruje tę technologię.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/