Selfie przy kasie z wykorzystaniem zaawansowanego rozpoznawania twarzy dostępne w największych tajlandzkich sklepach detalicznych

Bangkok-

 

Główni sprzedawcy detaliczni w Tajlandii i Chinach łączą siły, aby zaoferować swoim klientom nowy sposób płatności. Proszą ludzi, aby odłożyli portfele i robili zakupy, po prostu pokazując twarz.

System ma zostać uruchomiony w Tajlandii pod koniec roku. Klient najpierw rejestruje obrazy swojej twarzy w Internecie. Następnie przy kasie kamera skanuje ich twarz i porównuje ją z bazą danych, automatycznie pobierając pieniądze z konta bankowego, jeśli pasują.

„To takie proste” – mówi Rungruang Sukkirdkijpiboon, dyrektor generalny Central JD Fintech. „Nie musimy nosić przy sobie gotówki. Posługujemy się tożsamością osobistą, więc problem kradzieży zniknie”.

Decyzja ta wynika z rosnącej listy firm oferujących płatności elektroniczne w Tajlandii, w tym chińskiego sklepu internetowego Alibaba i japońskiej aplikacji do przesyłania wiadomości LINE.

Krytycy internetowi zwrócili jednak uwagę na obawy dotyczące prywatności i potencjalnej możliwości śledzenia lokalizacji i zwyczajów zakupowych konsumentów.

Film przedstawia próbnego sprzedawcę w Chinach demonstrującego tę technologię.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/