Piłkarz Bahrajnu przetrzymywany w Tajlandii nadal przyciąga uwagę całego świata, będzie przetrzymywany co najmniej do połowy kwietnia

BANGKOK — Piłkarz-uchodźca, który odmówił dobrowolnej ekstradycji w poniedziałek do Bahrajnu, został poproszony o ponowne stawienie się w sądzie w kwietniu.

Wybuch gniewu spotkał się z decyzją Sądu Karnego, aby dać Hakeem AlAraibi do 5 kwietnia na wniesienie odwołania od postępowania ekstradycyjnego, z przesłuchaniem, które odbędzie się 22 kwietnia. Decyzja o niezwłocznym zwolnieniu obywatela Bahrajnu pomimo jego statusu uchodźcy w Australii wywołała telefony o sankcje.

Związek australijskich piłkarzy wezwał Międzynarodowy Komitet Olimpijski i władze piłkarskie do rozważenia sankcji sportowych wobec Tajlandii i Bahrajnu w związku z ciągłym przetrzymywaniem AlAraibiego w Bangkoku. Jest przetrzymywany za kratkami, odkąd został aresztowany na lotnisku w Bangkoku.

W czołówce tajskich trendów na Twitterze dominowały tematy związane z piłkarzem, który błagał poza kortem, by nie odsyłać go z powrotem do Bahrajnu. Został przywieziony na rozprawę ze skutymi kostkami.

Dyrektor generalny Professional Footballers Australia, John Didulica, w oświadczeniu nazwał zatrzymanie „rażącym naruszeniem międzynarodowo akceptowanych przez [AlAraibi] praw człowieka jako stałego mieszkańca Australii i uchodźcy”.

Didulica powiedział również, że tylko naciski ze strony międzynarodowej społeczności piłkarskiej uniemożliwiły ekstradycję AlAraibiego do Bahrajnu.

Nadthasiri Bergman, adwokat reprezentujący AlAraibi, powiedział, że są gotowi złożyć apelację, ponieważ mają wystarczająco dużo dowodów, aby wykazać, że jego nakaz z Bahrajnu był motywowany politycznie. Powiedziała, że ​​jej klient był chory i bardzo zestresowany jego zatrzymaniem, dodając, że szukają sposobów na uwolnienie go z więzienia po tym, jak sąd odmówił zwolnienia za kaucją.

W sądzie AlAraibi powiedział, że Bahrajn oskarżył go o przestępstwo – wandalizm na posterunku policji – które miało miejsce, gdy grał transmitowany w telewizji mecz piłki nożnej, dodając, że uważa, że ​​został postawiony w stan oskarżenia, ponieważ ubiegał się o azyl w Australii.

Mark Warnock, rzecznik ambasady Australii w Bangkoku, powiedział po dzisiejszym przesłuchaniu, że rząd Bahrajnu nigdy nie zabiegał o ekstradycję AlAraibiego z Australii, chociaż wiedział, że mieszkał tam jako uchodźca. Powiedział, że natychmiast złożył wniosek do Tajlandii, gdy dowiedział się, że piłkarz podróżuje tutaj z żoną na miesiąc miodowy.

Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy rząd australijski bezpośrednio skontaktował się z Bahrajnem w tej sprawie.

AlAraibi był przetrzymywany w Tajlandii, ponieważ Bahrajn poprosił go o powrót, by odbyć karę 10 lat więzienia za rzekomy wandalizm. Uciekł do Australii w 2014 roku i uzyskał tam azyl polityczny w 2017 roku. Gra w piłkę nożną w drużynie półprofesjonalnej.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOKhaosod angielski, stowarzyszony
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/