Taj, który zebrał 800,000 XNUMX bahtów w mediach społecznościowych na swoją chorobę nerek, kupuje ciężarówkę, nowy telefon, gniewa darczyńców

Chonburi-

Tajski mężczyzna cierpiący na chorobę nerek przeprosił za zakup pick-upa po tym, jak życzliwi ludzie przekazali mu 800,000 XNUMX bahtów na leczenie.

Chociaż jego wypowiedzi w obronie jego działań prawdopodobnie niewiele złagodzą burzę krytyki wymierzonej w niego w tajlandzkich mediach społecznościowych.

Na przykład powiedział, że zaprzeczył, aby dać swojej mamie 100,000 XNUMX bahtów – tak, dał jej pieniądze, ale to na spłatę długu.

Zaprzeczył też kupowaniu swojej dziewczynie drogiego telefonu – nie, to było dla mnie, powiedział w ramach łagodzenia.

Daily News trafiło wczoraj do Laem Ngop, domu Trat, 28-letniego Sorayutha Phuangsa-arta, po tym, jak media społecznościowe oskarżyły go o marnotrawstwo.

Kiedy przybyli reporterzy, był w trakcie dializy domowej. Cierpi na 5 stadium choroby nerek.

Wyjaśniono, że ludzie przekazali Sorayuth lub „Phiaw” ponad 800,000 310,000 bahtów – teraz zostało tylko XNUMX XNUMX.

Zaczekał i przeprosił.

Przyznał, że kupił pick-upa, ale to było w jego imieniu, powiedział. Nie w imieniu ojca, jak błędnie sugerowano w mediach społecznościowych.

Wynajął samochód sąsiada za 3,000 bahtów, więc postanowił kupić jeden dla siebie, aby móc zabrać wyniki swojej dializy do szpitala w Chonburi.

Powiedział, że to zaoszczędziło pieniądze.

Zaprzeczył też, że kupił swojej dziewczynie telefon. Powiedział, że ktoś umieścił jego zdjęcia z dziewczyną w mediach społecznościowych. Zabrano je wieki temu, zanim zachorował i zanim się rozdzielili.

Nie, powiedział, telefon był dla mnie. Za to też przepraszam.

Jeśli chodzi o zarzuty, że dał swojej mamie 100,000 XNUMX bahtów, to było to błędne. Tak, dał jej pieniądze, ale to było na spłatę długu.

„Nie marnowałem pieniędzy z darowizn”, powiedział, „mądrze je wykorzystuję”.

Dodał, że jeśli wyzdrowieje, może wykorzystać pick-up do zarabiania na życie.

ŹRÓDŁODaily News
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/