Tajska księżniczka Ubolratana ogłasza kandydaturę na premiera w bezprecedensowym posunięciu politycznym

Bangkok-

Tajska księżniczka Ubolratana ogłosiła dziś rano swoją kandydaturę na członka powiązanej z Thaksin Shinawatra Partii Wykresów Tajów Raksa, co ma wybuchowe konsekwencje dla długo oczekiwanych wyborów w przyszłym miesiącu.

„Zarząd (partyjny) zgadza się, że imię księżniczki Ubolratany, wykształconej i wykwalifikowanej osoby, jest najbardziej odpowiednim wyborem (na premiera)” – powiedział dziennikarzom lider partii Thai Raksa Chart, Preechapol Pongpanich.

Księżniczka Ubolratana jest starszą siostrą króla Vajiralongkorna.

Wkrótce po jej posunięciu pojawiła się wiadomość, że urzędujący premier Prayut Chan-o-cha, szef tajskiej junty, który przejął władzę w wyniku zamachu stanu w 2014 roku, który obalił siostrę Shinawatry, Yingluck, oficjalnie przyjął nominację partii Phalang Pracharat.

„Zgadzam się przyjąć zaproszenie Phalang Pracharat do nominowania mojego nazwiska do parlamentu na stanowisko premiera” – powiedział Prayut, odnosząc się do partii sprzymierzonej z armią.

Thai Raksa Chart, spin-off partii Thaksin Pheu Thai Party – zwycięzców wyborów w 2011 roku – został stworzony niedawno w celu obejścia reguł stworzonych przez juntę, mających na celu uniemożliwienie opozycji zdobycia zdecydowanej większości. sprzed dwóch dni wyjaśnia.

 

ŹRÓDŁOCoconuts, Bangkok post, Associated Press
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/