Tajska księżniczka Ubolratana ogłasza kandydaturę na premiera w bezprecedensowym posunięciu politycznym

Bangkok-

Tajska księżniczka Ubolratana ogłosiła dziś rano swoją kandydaturę na członka powiązanej z Thaksin Shinawatra partii Thai Raksa Chart Party, co ma wybuchowe implikacje dla długo oczekiwanych wyborów w przyszłym miesiącu.

„Zarząd (partyjny) zgadza się, że imię księżniczki Ubolratana, wykształconej i utalentowanej osoby, jest najbardziej odpowiednim wyborem (na premiera)” – powiedział dziennikarzom lider partii Thai Raksa Chart, Preechapol Pongpanich.

Księżniczka Ubolratana jest starszą siostrą króla Vajiralongkorna.

Wkrótce po jej posunięciu pojawiła się wiadomość, że urzędujący premier Prayut Chan-o-cha, szef tajskiej junty, który przejął władzę w zamachu stanu w 2014 r., który obalił siostrę Shinawatry, Yingluck, oficjalnie przyjął nominację partii Phalang Pracharat.

„Zgadzam się przyjąć zaproszenie Phalang Pracharat do nominacji mojego nazwiska do parlamentu na stanowisko premiera” – powiedział Prayut, odnosząc się do partii sprzymierzonej z armią.

Thai Raksa Chart, spin-off partii Pheu Thai Party Thaksina – miażdżących zwycięzców wyborów w 2011 roku – został stworzony dopiero niedawno w celu obejścia zasad stworzonych przez juntę, mających na celu uniemożliwienie opozycji zdobycia zdecydowanej większości, historia Bangkok Post wyjaśnia sprzed dwóch dni.

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOKokosy, Bangkok post, Associated Press
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/