Komitet Kontroli Alkoholu chce zakazać sprzedaży alkoholu na tajski Nowy Rok, Songkran, 13 kwietnia

Bangkok-

Chcesz przyjechać do Tajlandii i napić się drinka podczas Songkran w tym roku? Twoje plany mogą ulec zmianie 13 kwietnia tego roku.

Żadne napoje alkoholowe nie będą sprzedawane 13 kwietnia, tradycyjnego tajskiego Nowego Roku, jeśli propozycja Komitetu Kontroli Alkoholu (ACC) zostanie zatwierdzona.

ACC podjęła dziś uchwałę zakazującą sprzedaży napojów alkoholowych w święta państwowe, ale zanim wejdzie w życie, będzie musiała uzyskać zielone światło od Komitetu ds. Polityki Alkoholowej.

„Przedstawimy to Komitetowi ds. Polityki Alkoholowej w przyszłym miesiącu”, powiedział po spotkaniu wiceprzewodniczący ACC, dr Sukhum Karnchanapimai, który jest również stałym sekretarzem ds. zdrowia publicznego.

Powiedział, że ACC podjęło uchwałę, ponieważ statystyki pokazują, że każdego roku w tym dniu jest najwięcej ofiar drogowych.

13 kwietnia to tradycyjny tajski Nowy Rok i jest częścią długich świąt w Songkran, kiedy miliony ludzi wyruszają w podróż do swojej prowincji lub na wakacje. Biesiadnicy często świętowali Songkran alkoholem.

W Tajlandii jazda pod wpływem alkoholu jest główną przyczyną wypadków drogowych.

„Z danych wynika, że ​​od 50 do 60 procent dorosłych siada za kierownicą nawet po spożyciu alkoholu. Odsetek ten jest jeszcze wyższy wśród osób w wieku poniżej 20 lat” – powiedział Sukhum.

Powiedział, że ACC nalegał na wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu, aby uchronić ludzi przed niebezpieczeństwem związanym z jazdą pod wpływem alkoholu.

„Nawet jeśli nie prowadzimy pod wpływem alkoholu, istnieje ryzyko wypadku, jeśli inni będą prowadzić pod wpływem alkoholu” – powiedział.

Powiedział, że zakaz sprzedaży alkoholu podczas pięciu ważnych świąt religijnych skutecznie zmniejsza liczbę wypadków drogowych. Te dni to Dzień Makha Bucha, Dzień Visakha Bucha, Dzień Asharnha Bucha, Buddyjski Dzień Wielkiego Postu i Koniec Buddyjskiego Wielkiego Postu.
„Ostatnia rezolucja… dotyczy tylko 13 kwietnia 2019 r. Ale jeśli ocena wykaże dobre wyniki, zaproponujemy zakaz sprzedaży alkoholu 13 kwietnia każdego roku” – powiedział Sukhum.

Jak dotąd środek ten spotkał się głównie z negatywnym przyjęciem w mediach społecznościowych, z obawą, że zakaz wpłynie na turystykę, ponieważ tydzień Songkran jest zwykle jednym z najbardziej pracowitych tygodni w roku dla branży turystycznej i rozrywkowej, zwłaszcza dla branży barowej.

Jeśli środek wejdzie w życie, sprzedaż alkoholu zostanie zakazana w całym kraju 13 kwietnia. Będzie to również skutecznie oznaczać, że bary, kluby nocne i gogo będą musiały zostać zamknięte w tym, co jest dla nich tradycyjnie jednym z najbardziej ruchliwych dni w roku.

Podziękuj The Nation dodatkowym tekstem od nas.

ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/