Władze miejskie rozpoczynają wyrywkowe kontrole, aby egzekwować nowe, rygorystyczne przepisy antynikotynowe

PATTAYA: – Pattaya rozpoczęła codzienne wyrywkowe kontrole budynków publicznych, restauracji i innych miejsc publicznych w celu wyegzekwowania poprawek do tajlandzkiego prawa antynikotynowego, które weszło w życie 3 lutego.

Buppa Songsakulchai z Biura Ochrony Konsumentów Departamentu Zdrowia Publicznego powiedziała, że ​​urzędnicy egzekwowania przepisów ratusza sprawdzają szkoły, parki publiczne, plaże i inne miejsca, upewniając się, że palący stoją co najmniej pięć metrów od miejsc zabronionych.

Ogłoszone w listopadzie zmiany do ustawy o kontroli tytoniu z 2017 r. i dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego z 2018 r. wydłużają strefy zakazu palenia w agencjach rządowych i przedsiębiorstwach państwowych oraz wokół nich do pięciu metrów.

Osobom przyłapanym na zapalaniu światła w miejscach zabronionych grozi kara do 5,000 bahtów. W pierwszej kolejności zostaną podane ostrzeżenia.

Użytkownicy mediów społecznościowych oświadczyli, że widzieli szczegółowe kontrole przeprowadzane w rejonie wzgórz Pratamnak i Jomtien. Jednakże użytkownicy skarżyli się również, że w barach przy Walking Street i Central Pattaya nie zauważyli żadnego egzekwowania prawa lub nie zauważyli go wcale.

Urzędnicy oświadczyli, że kontrole będą kontynuowane i będą obejmować ostrzeżenia dla firm zezwalających klientom na palenie.

Nowe przepisy dotyczące palenia zasadniczo oznaczają, że palenie gdziekolwiek w ściśle ograniczonych dzielnicach barów w mieście, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jest niezgodne z prawem.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/