Urzędnicy miejscy rozpoczynają wyrywkowe kontrole w celu egzekwowania surowych nowych przepisów antynikotynowych

PATTAYA:–Pattaya rozpoczęła codzienne wyrywkowe kontrole wokół budynków publicznych, restauracji i innych miejsc publicznych w celu wyegzekwowania zmian w tajlandzkich przepisach antynikotynowych, które weszły w życie 3 lutego.

Buppa Songsakulchai z Biura Ochrony Konsumentów Departamentu Zdrowia Publicznego powiedział, że funkcjonariusze organów ścigania w ratuszu sprawdzają szkoły, parki publiczne, plaże i inne miejsca, upewniając się, że palacze znajdują się co najmniej pięć metrów od miejsc objętych zakazem.

Ogłoszone w listopadzie poprawki do ustawy o kontroli tytoniu z 2017 r. i dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego z 2018 r. rozszerzają strefy zakazu palenia w agencjach rządowych i przedsiębiorstwach państwowych oraz wokół nich do pięciu metrów.

Osoby przyłapane na zapalaniu się w niedozwolonych miejscach podlegają karze grzywny w wysokości do 5,000 bahtów. Ostrzeżenia zostaną podane w pierwszej kolejności.

Użytkownicy mediów społecznościowych stwierdzili, że widzieli szczegółowe kontrole przeprowadzane na terenie wzgórza Pratamnak i Jomtien. Jednak użytkownicy skarżyli się również, że nie widzieli egzekwowania przepisów w barach na Walking Street i Central Pattaya.

Urzędnicy stwierdzili, że kontrole będą kontynuowane, w tym ostrzeżenia dla firm zezwalających klientom na palenie.

Nowe przepisy dotyczące palenia zasadniczo oznaczają, że palenie w dowolnym miejscu w ściśle ograniczonych dzielnicach barów w mieście, wewnątrz lub na zewnątrz, jest niezgodne z prawem.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/