Rozmowy na wysokim szczeblu między Chinami a Tajlandią na temat dalszych partnerstw strategicznych w Chiang Mai

Flaga Tajlandii połączona z flagą Chin

CHIANG MAI, Tajlandia, 16 lutego — Wizyta chińskiego radcy stanu i ministra spraw zagranicznych Wang Yi oraz tajlandzkiego ministra spraw zagranicznych Don Pramudwinai odbyła się tutaj w sobotę strategiczne konsultacje.

Wang powiedział podczas konsultacji, że Chiny i Tajlandia są wszechstronnymi strategicznymi partnerami współpracy, a obie strony powinny wzmocnić komunikację strategiczną, wzmocnić współpracę strategiczną i współpracować, aby wnieść pozytywny wkład w pokój, stabilność i rozwój regionu.

Odnotowując, że Tajlandia jest w tym roku rotacyjnym przewodniczącym Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), Wang powiedział, że Chiny wspierają budowanie Wspólnoty ASEAN i będą w pełni wspierać Tajlandię w wypełnianiu jej obowiązków jako przewodniczącego ASEAN.

Chiny są gotowe połączyć ręce z Tajlandią, aby przyspieszyć połączenie między Inicjatywą Pasa i Szlaku a ogólnym planem ASEAN dotyczącym łączności, promować łączność regionalną i zrównoważony rozwój, z powodzeniem przeprowadzić Rok Wymiany Mediów Chiny-ASEAN, podnieść poziom obrony i Wang powiedział, że współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i nacisk na rozwój stosunków Chiny-ASEAN oraz współpracę w Azji Wschodniej w celu osiągnięcia większych postępów.

Powiedział, że w ostatnich latach fundament przyjaznej opinii publicznej między tymi dwoma krajami został jeszcze bardziej wzmocniony, a obie strony cieszą się dobrą koordynacją i współpracą w sprawach międzynarodowych i regionalnych.

Chiny są usatysfakcjonowane obecnym rozwojem stosunków między tymi dwoma krajami i są gotowe połączyć ręce ze stroną tajską w dążeniu do podniesienia stosunków chińsko-tajlandzkich na nowy poziom, dodał Wang.

Wang powitał premiera Tajlandii Prayuta Chan-o-Chę, aby udał się do Chin, aby wziąć udział w drugim Forum Współpracy Międzynarodowej Pasa i Szlaku w kwietniu w Pekinie, mając nadzieję, że będzie to okazja dla obu krajów do dalszego wzmocnienia wzajemnie korzystnej i przyjaznej współpracy .

Ze swojej strony tajski minister spraw zagranicznych Don Pramudwinai powiedział, że Tajlandia i Chiny cieszą się wzajemnym zaufaniem na wysokim poziomie i głęboką przyjaźnią, z częstymi wymianami na wysokim szczeblu i owocnymi osiągnięciami we współpracy gospodarczej.

Tajlandia z zadowoleniem przyjmuje rozwój i rewitalizację Chin, mając nadzieję, że Chiny odegrają ważniejszą rolę w utrzymaniu pokoju i rozwoju na świecie, powiedział Don.

Minister spraw zagranicznych Tajlandii powiedział, że proponowana przez Chiny Inicjatywa Pasa i Szlaku przyniesie większe możliwości rozwoju Tajlandii, a także współpracy między dwoma krajami.

Obie strony przeprowadziły również dogłębną dyskusję na temat międzynarodowych i regionalnych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania i osiągnęły szeroki konsensus.

ŹRÓDŁOXinhua
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/