Rozmowy na wysokim szczeblu między Chinami a Tajlandią na temat dalszych partnerstw strategicznych w Chiang Mai

Flaga Tajlandii połączona z flagą Chin

CHIANG MAI, Tajlandia, 16 lutego — Wizytujący radny stanu i minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi oraz minister spraw zagranicznych Tajlandii Don Pramudwinai odbyli tutaj sobotnie konsultacje strategiczne.

Wang powiedział podczas konsultacji, że Chiny i Tajlandia są wszechstronnymi strategicznymi partnerami do współpracy, a obie strony powinny usprawnić komunikację strategiczną, wzmocnić współpracę strategiczną i współpracować, aby wnieść pozytywny wkład w pokój, stabilność i rozwój regionu.

Zauważając, że Tajlandia sprawuje w tym roku rotacyjne przewodnictwo w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), Wang powiedział, że Chiny wspierają budowanie wspólnoty ASEAN i będą w pełni wspierać Tajlandię w wypełnianiu obowiązków przewodniczącego ASEAN.

Chiny są chętne do współpracy z Tajlandią, aby przyspieszyć połączenie między Inicjatywą Pasa i Szlaku a ogólnym planem ASEAN dotyczącym łączności, promować łączność regionalną i zrównoważony rozwój, pomyślnie zorganizować Rok Wymiany Mediów Chiny-ASEAN, podnieść poziom obrony i współpracy w zakresie bezpieczeństwa i przyspieszyć rozwój stosunków Chiny-ASEAN oraz współpracy w Azji Wschodniej, aby osiągnąć większy postęp, powiedział Wang.

Powiedział, że w ostatnich latach fundament przyjaznej opinii publicznej między obydwoma krajami uległ dalszemu umocnieniu, a obie strony cieszą się dobrą koordynacją i współpracą w sprawach międzynarodowych i regionalnych.

Chiny są zadowolone z obecnego rozwoju stosunków między obydwoma krajami i są chętne do współpracy ze stroną tajlandzką w dążeniu do wyniesienia stosunków chińsko-tajlandzkich na nowy szczyt, dodał Wang.

Wang powitał premiera Tajlandii Prayuta Chan-o-Chę, który udał się do Chin, aby wziąć udział w drugim Forum Pasa i Szlaku na rzecz Współpracy Międzynarodowej w kwietniu w Pekinie, mając nadzieję, że będzie to okazja dla obu krajów do dalszego wzmocnienia wzajemnie korzystnej i przyjaznej współpracy .

Ze swojej strony minister spraw zagranicznych Tajlandii Don Pramudwinai powiedział, że Tajlandia i Chiny cieszą się wzajemnym zaufaniem i głęboką przyjaźnią na wysokim szczeblu, z częstymi wymianami na wysokim szczeblu i owocnymi osiągnięciami we współpracy gospodarczej.

Tajlandia z zadowoleniem przyjmuje rozwój i rewitalizację Chin, mając nadzieję, że Chiny będą odgrywać ważniejszą rolę w utrzymaniu światowego pokoju i rozwoju, powiedział Don.

Minister spraw zagranicznych Tajlandii powiedział, że zaproponowana przez Chiny inicjatywa Pasa i Szlaku przyniesie więcej możliwości rozwoju Tajlandii, a także współpracy między dwoma krajami.

Obie strony przeprowadziły również dogłębną dyskusję na temat międzynarodowych i regionalnych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania i osiągnęły szeroki zakres konsensusu.

ŹRÓDŁOXinhua
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/