100 milionów bahtów przekazanych do wojska w nagłych wypadkach granicznych… w Tajlandii.

Tajlandia-

Nie, to nie amerykańskie i nie awaryjne zamówienie na mur….ale Tajlandia po cichu przekazała armii 100 milionów bahtów na wypadek sytuacji nadzwyczajnej na południowej granicy, którą ogłosili w tym tygodniu.

W poniedziałek rząd zatwierdził fundusz o wartości 100 milionów bahtów do wykorzystania przez armię w przypadku nieokreślonych „nadzwyczajnych” sytuacji na granicy z Tajlandią.

Zgodnie z przepisami szef armii Apirat Kongsompong będzie miał wyłączne prawo do wykorzystania pieniędzy na operacje wojskowe, jeśli uważa, że ​​bezpieczeństwo granic jest zagrożone. Rzecznik rządu Atisit Chaiyanuwat powiedział, że fundusz będzie niezbędny, jeśli pojawią się nieprzewidziane zagrożenia zewnętrzne.

Środek został przyjęty przez gabinet, który zebrał się w poniedziałek zamiast zwyczajowej sesji wtorkowej z powodu święta buddyjskiego.

Na tym samym posiedzeniu rząd przyznał również fundusze nadzwyczajne w wysokości od 10 do 50 milionów bahtów ośmiu agencjom państwowym na wydatki podczas krajowych katastrof lub innych kryzysów. Agencje obejmują Ministerstwo Zdrowia Publicznego i wojewódzkie komendy pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/