Urzędnicy miasta Pattaya przypominają: dzięki nowym przepisom dotyczącym palenia palenie w autobusach bahtowych jest niezgodne z prawem i grozi grzywną w wysokości do 5000 bahtów.

PATTAYA: – Urzędnicy Pattaya ostrzegli użytkowników transportu publicznego, że palenie w pojazdach lub na terminalach lub w ich pobliżu jest zabronione przez nowe przepisy dotyczące palenia.

Wilaiwan Phulunglua, szef Sekcji Zapobiegania i Rehabilitacji Narkotyków oraz pielęgniarka Naanya Jantaraakard powiedzieli mieszkańcom społeczności Soi Khopai 11 lutego, że zaktualizowane prawo dotyczy autobusów typu baht, taksówek, minivanów, pociągów, łodzi, a nawet taksówek motocyklowych.

Ponadto obowiązuje zakaz palenia w promieniu pięciu metrów od przystanków autobusowych, postojów taksówek, terminali autobusowych i kolejowych oraz portów.

Ogłoszone w listopadzie poprawki do ustawy o kontroli tytoniu z 2017 r. i dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego z 2018 r. rozszerzają strefy zakazu palenia w agencjach rządowych i przedsiębiorstwach państwowych oraz wokół nich do pięciu metrów.

Osoby przyłapane na zapalaniu się w niedozwolonych miejscach podlegają karze grzywny w wysokości do 5,000 bahtów. Ostrzeżenia zostaną podane w pierwszej kolejności.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/