Urzędnicy miasta Pattaya przypominają: dzięki nowym przepisom dotyczącym palenia palenie w autobusach bahtowych jest niezgodne z prawem i grozi grzywną w wysokości do 5000 bahtów.

PATTAYA:–Pattaya officials warned public-transport users that smoking in vehicles or at or around terminals is banned by a new smoking law.

Wilaiwan Phulunglua, Chief of Narcotics Prevention and Rehabilitation Section, and Nurse Naanya Jantaraakard told Soi Khopai Community residents Feb. 11 that the updated law applies to baht buses, taxis, minivans, trains, boats and even motorcycle taxis.

Furthermore, smoking is prohibited within five meters of bus stops, taxi stands, bus and train terminals and ports.

Ogłoszone w listopadzie poprawki do ustawy o kontroli tytoniu z 2017 r. i dyrektywy Ministerstwa Zdrowia Publicznego z 2018 r. rozszerzają strefy zakazu palenia w agencjach rządowych i przedsiębiorstwach państwowych oraz wokół nich do pięciu metrów.

Osoby przyłapane na zapalaniu się w niedozwolonych miejscach podlegają karze grzywny w wysokości do 5,000 bahtów. Ostrzeżenia zostaną podane w pierwszej kolejności.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/