Łączna liczba przyjazdów turystów do Tajlandii w styczniu wzrosła o prawie 5% rok do roku, a Chińczycy o 10%

[BANGKOK] Tajlandia odnotowała wzrost przyjazdów turystów o 4.91 procent w styczniu rok do roku, po 7.7 procentowym wzroście w grudniu, podał w piątek ministerstwo turystyki.

W styczniu 3.72 miliona turystów wydało 196 miliardów bahtów (8.46 miliarda dolarów), co stanowi wzrost o 2.4 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Liczba odwiedzających z Chin, największego źródła turystów w Tajlandii, wzrosła w styczniu o 10.29 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wpływy z zagranicznych turystów stanowią około 12 procent produktu krajowego brutto Tajlandii.

Tajlandia skoncentrowała się na odzyskaniu chińskiego rynku turystycznego rok do roku po kilku incydentach, w tym zatonięciu łodzi, które zabiło wielu turystów, uszkodziło liczbę chińskich gości, którzy przybyli do Tajlandii. Wzrost liczby turystów rok do roku jest z pewnością dobrą wiadomością dla Tajlandii po tym, jak urzędnicy skupili się na odzyskaniu zaufania chińskich turystów i powitaniu ich z powrotem w kraju.

 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/