Holenderski uciekinier w sprawie 5-letniego przedłużenia pobytu został aresztowany w Chon Buri za rzekomy handel ludźmi

Z Narodu:

68-letni mężczyzna z Holandii, poszukiwany za międzynarodowe przestępstwa handlu ludźmi i który przez ostatnią dekadę ukrywał się w Tajlandii, został aresztowany w prowincji Chon Buri, powiedział szef Biura Imigracyjnego Pol Surachet Hakpal. konferencja prasowa we wtorek.

Podejrzany Jacob Jan Schipper, poszukiwany w swoim kraju w związku z zarzutami handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemytu ludzi, a także unikania opodatkowania i składania fałszywych informacji w płatnościach podatkowych od stycznia 1997 do marca 2000, został aresztowany w niedzielę w kondominium w Soi Na Chomthien 24 w dzielnicy Sattahip.

Policja skonfiskowała również gotówkę w różnych walutach – 1.5 mln Bt, 13,800 490,000 EUR (8,030 250,000 Bt) i 579,237 USD (około XNUMX XNUMX Bt) — oraz konta bankowe zawierające łącznie XNUMX XNUMX EUR.

Aresztowanie wynikało z prośby Interpolu o pomoc w schwytaniu Schippera, który rzekomo spiskował ze wspólnikami, by grozić i zmuszać 11 kobiet do prostytucji, przemycać brazylijskie kobiety z Holandii do innego kraju w celu handlu mięsem oraz zorganizować przemyt pięciu inne kobiety do Holandii za nieuczciwie zdobyte zyski, powiedziała Surachet.

Holender został początkowo oskarżony o przekroczenie swojej wizy przez prawie pięć lat, podczas gdy policja zwróciła się również do Urzędu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy o prześledzenie transakcji podejrzanego w celu przejęcia większej ilości jego rzekomo nielegalnie zdobytych aktywów, dodał szef imigracji.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOWiza Narodowa/Tajska
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/