Zastępca burmistrza wzywa do usunięcia bezpańskich psów z plaży Jomtien, Fundacja Soi Dog zapewnia oficjalną odpowiedź

Poniżej znajduje się komunikat prasowy Soi Dog Foundation z siedzibą w Phuket, wydany w związku z ogłoszeniem przez zastępcę burmistrza w zeszłym tygodniu, że miasto chce usunąć wszystkie bezpańskie psy z obszaru Jomtien Beach i umieścić je w schroniskach. Zostało to opublikowane za zgodą fundacji. Poglądy w nich zawarte są ich:

PHUKET, Tajlandia, 13 marca 2019 r.: Główna organizacja charytatywna zajmująca się dobrostanem zwierząt, Fundacja Soi Dog (Soi Dog), wezwała zastępcę burmistrza Pattaya, Manote Nongyai, do unieważnienia nakazu, który wydał, aby wyłapywać bezpańskie psy wzdłuż plażę Jomtien w wakacyjnym mieście i wrzucić psy do miejscowego funta.

Soi Dog z Phuket twierdzi, że konfiskowanie psów nie tylko skazuje zwierzęta na często okrutny wyrok dożywocia za drutami, ale jest również po prostu nieskuteczne na dłuższą metę.
Założyciel Soi Dog, John Dalley, powiedział dzisiaj: „Zgadzamy się, że psy, które stanowią zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, powinny zostać usunięte.

„Zgadzamy się również z zastępcą burmistrza, że ​​sterylizacja i szczepienie psów ulicznych to doskonały sposób działania, i w tym celu Soi Dog finansuje obecnie sterylizację 200 samic psów miesięcznie w Pattaya, z czego ponad 1500 jest obecnie sterylizowanych.

„Ale zatrzymanie psów nie działa. Chociaż może się wydawać, że skoordynowana łapanka kończy się „oczyszczeniem ulic, robota skończona”, jest to błędne postrzeganie.
„Nie da się schwytać każdego psa na danym terenie. Te, które nie zostaną złapane, wraz z psami z ulic otaczających obszar objęty obławą, szybko zasiedlą puste ulice wzdłuż plaży.

„Bez konkurencji o źródła pożywienia (głównie kosze na śmieci) szybko się rozmnażają. W ciągu mniej więcej roku liczba psów ulicznych wzdłuż Jomtien Beach powróci do poziomu sprzed obławy”.

W międzyczasie, jak zauważył pan Dalley, gmina będzie musiała wykarmić i zaopiekować się setkami psów, które zostały zatrzymane i które będą nadal mieszkać w funtach, potencjalnie przez lata.

– Czy gmina ma na to zarezerwowany budżet? on zapytał.

„A może zobaczymy tę samą sytuację, którą widzieliśmy zbyt często wcześniej, gdzie brak funduszy na psie funty powoduje, że psy są niedożywione lub cierpią i umierają, ponieważ nie ma pieniędzy na leki lub leczenie weterynaryjne?”

Soi Dog od dawna twierdzi, że jedynym sposobem na zmniejszenie populacji psów ulicznych jest procedura znana jako Catch Neuter, Vaccinate and Release (CNVR), w ramach której psy są łapane, sterylizowane i szczepione, a następnie – co jest ważne – wypuszczane z powrotem do z terenu, z którego pochodzą, gdzie uniemożliwiają innym psom wkroczenie na ich terytorium, a także stopniowo wymierają ze starości lub z innych przyczyn naturalnych.

„Pokazaliśmy na Phuket, że to działa” — powiedział pan Dalley. „Kiedy zaczynaliśmy, około 15 lat temu, na wyspie było około 80,000 7,000 psów ulicznych. Teraz jest ich około XNUMX, są zdrowe i prawie zawsze przyjazne”.

Wskazał również na inny aspekt rozwiązania, który leżałby w interesie gminy Pattaya, a także mieściłby się w jej możliwościach: lepsza gospodarka odpadami.

„Fakt, że urzędnicy widzą problem ze zbyt dużą liczbą psów, świadczy o tym, że śmieci nie są skutecznie usuwane. Psy uliczne są utrzymywane prawie wyłącznie ze śmieci. Jeśli nie znajdą pożywienia, pójdą gdzie indziej. Żadnych śmieci, żadnych ulicznych psów. Zadanie zostało wykonane.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/