National Geographic kręci film dokumentalny o ratownictwie jaskiniowym w Tajlandii

BANGKOK — Po pełnym adrenaliny zgłoszeniu, które zdobyło Oscara za najlepszy film dokumentalny, National Geographic rozpoczęło produkcję nowego filmu o zagranicznych nurkach ratowniczych, których niebezpieczna operacja uratowała 13 osób uwięzionych w jaskini Chiang Rai.

National Geographic Documentary Films pracuje nad „Thai Cave Rescue”, aby uchwycić heroiczne przedsięwzięcie, dzięki któremu 12 piłkarzy i ich trener ocaleli z kompleksu jaskiń Tham Luang.

Dokument wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda ma zawierać wywiady z mieszkańcami, a także brytyjskimi nurkami jaskiniowymi Richardem Stantonem, Johnem Volanthenem i innymi.
Film dokumentalny ma zostać wydany w 2020 roku w Disney+, nadchodzącej usłudze wideo na żądanie z siedzibą w Los Angeles.

„Ta misja ratunkowa to coś więcej niż tylko opowieść o nadziei, to opowieść o zjednoczeniu ludzkości” — powiedział MacDonald. „Ten film będzie przedstawiał pełny, 360-stopniowy obraz kryzysu, opowiedziany z nieoczekiwanych kątów i z nieopowiedzianymi historiami”.

Filmografia Macdonalda obejmuje nagrodzony Oscarem dokument o morderstwie 1972 izraelskich olimpijczyków w 11 roku „Jeden dzień we wrześniu”, dramat historyczny „Ostatni król Szkocji” i „Whitney”, dokument Whitney Houston z 2018 roku.

„Thai Cave Rescue” nie jest pierwszym ani jedynym filmem, w którym powraca dramatyczna, dwutygodniowa saga, która rozwinęła się w jaskini i wokół niej w zeszłym roku.

Oczekuje się, że krajowa firma produkcyjna DeWarrenne Pictures jako pierwsza wyjdzie z bramy z „The Cave” („Nang Non”), podczas gdy tajscy urzędnicy powiedzieli, że opracowywany jest również oryginalny serial Netflix. Na początku tego miesiąca rząd ogłosił, że firmie SK Global Entertainment przyznano dożywotnie wyłączne prawa do kontrolowania dostępu do większości kluczowych postaci w historii, w tym chłopców i ich trenera.

13 Wild Boars zarobi około 3 miliony bahtów z zapowiedzianej produkcji Netflixa.

ŹRÓDŁOKhaosod
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/