Tajska policja drogowa dokonuje przeglądu zmieniających się kar za wykroczenia drogowe, pasażerowie mogą również zostać pociągnięci do odpowiedzialności

Bangkok-

Policja drogowa omawia z innymi agencjami poprawki do kar dla pijanych kierowców i recydywistów na tajlandzkich drogach.

Istnieją wezwania do surowszych kar zgodnie z japońskim modelem, który karze zarówno pijanego kierowcę, jak i każdego pasażera, który „podżegał do wykroczenia”, powiedział generał dywizji Ekkarak Limsangkatt, członek komisji oceniającej egzekwowanie przepisów ruchu drogowego. Oznaczałoby to, że jeśli pojazd został zatrzymany, a kierowca uzyskał pozytywny wynik testu na obecność alkoholu, wszyscy pasażerowie pojazdu zostaliby pociągnięci do odpowiedzialności.

Ekkarak przemawiał po wczorajszym spotkaniu w siedzibie Royal Thai Police w Bangkoku.

Wśród omawianych propozycji znalazło się wydawanie mandatów drogowych i surowsze kary dla recydywistów na podstawie dowodów zebranych przez Police Ticket Management (PTM) w ciągu ostatnich trzech lat.

PTM zbiera informacje o wykroczeniach drogowych i dostarcza rekomendacje, które wzmacniają środki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na wczorajszym spotkaniu, któremu przewodniczył generał broni Roy Inghapairoj, asystent komisarza policji krajowej, powiedziano, że w 11.7 roku wydano 2018 miliona mandatów, co stanowi wzrost o 39 procent w stosunku do 8.6 miliona rok wcześniej.

Wśród ukaranych mandatami był kierowca ciężarówki towarowej, który otrzymał co najmniej 144 mandaty w ciągu jednego roku za wielokrotne przekraczanie prędkości i niezatrzymywanie się na wolnym pasie zarezerwowanym dla ciężarówek. Został złapany przez fotoradary.

W sumie w ciągu ostatnich czterech lat aresztowano 1,507 recydywistów za jazdę pod wpływem alkoholu.

Ekkarak powiedział, że ustalenia wykazały, że kierowcy w niewystarczającym stopniu boją się prawa i konsekwencji jego łamania. Powiedział, że poprawka prawna do ustawy o ruchu drogowym z 1979 r., która powinna wkrótce wejść w życie, wprowadzi system punktów, aby zniechęcić kierowców do ponownego popełniania wykroczeń.

Powiedział, że taki system punktów nie działałby w przeszłości, ponieważ wszystkie prawa jazdy były w formie papierowej, co oznacza, że ​​policja i Departament Transportu Lądowego nie mogły współpracować w celu złapania przestępców.

„To nowe prawo będzie wymagało od obu agencji połączenia baz danych i informacji online, aby system punktów za prawo jazdy był skutecznie i praktycznie wdrażany” – powiedział.

Na spotkaniu wysłuchano również propozycji, aby kierowcy z wieloma biletami mogli spłacić je w formie ryczałtu za zniżkę, w celu nadrobienia zaległości w niezapłaconych biletach,

Jednak Ekkarak powiedział, że policjanci nie mogą sami podjąć takiej decyzji, więc propozycja będzie musiała zostać omówiona przez ich przełożonych i Radę Ministrów.

Zapisz się!
ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/