Królewska tajska policja twierdzi, że głosowanie było uporządkowane w związku z problemami powyborczymi

Bangkok-

Policja w całym kraju ściga 50 naruszeń prawa wyborczego i monitoruje sytuację po wyborach pod kątem dalszych oznak kłopotów.

Centrum koordynacyjne Królewskiej Tajskiej Policji ds. Bezpieczeństwa, Pokoju i Porządku jest w pogotowiu wobec grup o złych intencjach tworzących chaos powyborczy, powiedziała w poniedziałek rzeczniczka policji krajowej pułkownik Krissana Pattanacharoen.

50 spraw objętych dochodzeniem obejmuje kupowanie głosów, umyślne niszczenie kart do głosowania i sprzedaż alkoholu podczas głosowania.

Krissana powiedziała, że ​​policja ściśle współpracuje z Komisją Wyborczą, aby zapewnić szybkie, przejrzyste i uczciwe dochodzenia.

Powiedział, że zarówno wcześniejsze wybory 17 marca, jak i niedzielne wybory odbyły się bez przemocy i bez szefa policji krajowej Pol. Generał Chakthip Chaijinda podziękował szeregowym żołnierzom za ich dobrą pracę w zapewnianiu porządku publicznego i bezpieczeństwa w lokalach wyborczych, ułatwianiu przepływu ruchu oraz służeniu w transporcie i zabezpieczaniu urn wyborczych.

Dodał, że funkcjonariusze wywiadu monitorowali teraz sytuację, wypatrując działań wśród ludzi o złych zamiarach.

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/