Brytyjski Lance Whitmore, były mieszkaniec Pattaya, skazany na 50 lat więzienia za narkotyki w Tajlandii, który ma zostać odesłany do Wielkiej Brytanii

Bangkok-

Brytyjczyk, który został skazany na 50 lat więzienia w Tajlandii za posiadanie ecstasy, ma zostać przeniesiony do Wielkiej Brytanii, aby odbyć pozostałą część kary.

Lance Whitmore, pochodzący z Bromsgrove w Anglii, miał 27 lat, kiedy został skazany na 50 lat więzienia po tym, jak został złapany z 200 tabletkami ecstasy w Pattaya w 2014 roku. Był mieszkańcem Pattaya przez kilka lat przed tym incydentem.

Były żołnierz Whitmore pracował dla Petroleum Oil Services, kiedy został aresztowany na parkingu supermarketu w Pattaya, gdy próbował sprzedać tabletki innemu Brytyjczykowi, który okazał się informatorem lokalnej policji.

Został aresztowany wraz z Australijczykiem Jake Mastronianni, popularnym lokalnym DJ-em znanym jako Badmouth, który występował w najlepszych dyskotekach i gogo.

Kolejnych 60 tabletek znaleziono, gdy policja wtargnęła do mieszkania Mastronianniego w Pattaya.

W tamtym czasie była to najważniejsza wiadomość w Pattaya, ponieważ obaj byli dobrze znanymi młodymi lokalnymi emigrantami i często zamieszczali zdjęcia z życia na wysokim poziomie.

Podczas procesu Whitmore przyznał się do rozdawania ekstazy i został przeniesiony do osławionego więzienia Klong Prem, aby odbyć karę.

Mastronianni otrzymał surowszy wyrok po tym, jak nie przyznał się do winy za radą swojego zespołu prawnego.

Ale po odbyciu ponad czterech lat więzienia w Tajlandii, obecnie wiadomo, że Lance zostanie wkrótce przeniesiony z powrotem do Wielkiej Brytanii, aby odsiedzieć pozostałą część kary.

Gdy wniosek Lance'a o przeniesienie zostanie sfinalizowany, da zielone światło dla jego przeniesienia z powrotem do Wielkiej Brytanii w ramach programu międzynarodowego transferu więźniów.

Jednak od Lance'a nadal można wymagać odsiedzenia do 21 lat w więzieniu, chociaż jego zespół prawników wskazywał wcześniej, że może zostać uwolniony za mniej niż 10 lat i może mieć tylko kilka lat na odsiedzenie w lepszych warunkach.

Jake Mastronianni pozostaje w tajskim więzieniu skazany na dwa wyroki dożywocia.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/