Ochotnik policji w Pattaya, który zranił dziecko w punkcie kontrolnym policji, oskarżony o napaść, może zostać uznany za usiłowanie morderstwa

Pattaya-

Policja zidentyfikowała wczoraj wolontariusza, o którym mowa, jako Jakkapop Boonrod i wezwała go o 2:XNUMX, aby przedstawić swoją wersję wydarzeń i udzielić wywiadu prasowego, lecz on się nie pojawił. Poinformowaliśmy, że pan Boonrod, którego tożsamość jest już w pełni zidentyfikowana, miał udzielić wywiadu, w którym przedstawił swoją wersję wydarzeń, ale go pominął.

Zastępca nadinspektora Nong Prue, podpułkownik Pol Krit Masook powiedział, że wcześniej tego dnia odwiedził szpital, aby sprawdzić stan chłopca.

Powiedział, że tomografia komputerowa chłopca oczyściła go z uszkodzenia mózgu, ale lekarze zalecili mu odpoczynek do czasu całkowitego wyzdrowienia.

Powiedział, że zapewnił rodzinę, że policja pokryje wszystkie koszty leczenia i zapewni, że sprawiedliwość zwycięży.

Krit ujawnił, że Jakkapop został początkowo oskarżony o napaść, ale zarzut może zostać zmieniony na poważniejszy, jeśli dochodzenie policyjne wykaże, że było to uzasadnione.

Policja podała, że ​​Jakkapop, który przez prawie 10 lat był ochotnikiem w policji, był zasmucony tym, co się stało, ale nadal upierał się, że nie uderzył dziecka pałką, jak twierdziła rodzina, a jedynie użył długiego kawałka drewna. aby zablokować im drogę.

Stwierdził jednak, że ojciec małego dziecka jechał szybko i zboczył z drogi, aby uniknąć uderzenia w kawałek drewna, więc szybko go odciągnął, powodując uderzenie w głowę dziecka. Utrzymuje, że był to wypadek. Rodzina twierdzi, że było to zamierzone, chociaż przyznała, że ​​mógł celować w ojca.

Policja zawiesiła już Jakkapopa w pełnieniu obowiązków i może w przyszłości zakazać mu dalszej pracy jako wolontariusz policyjny.

Tymczasem tajski prawnik Decha Kittiwittayanan – znany ze swojej strony na Facebooku „Thanai Klaitook” (tłum. prawnik zajmujący się rozwiązywaniem problemów)

(facebook.com/dechalaw/), gdzie udziela porad prawnych – wczoraj stwierdził, że działanie wolontariusza może zostać w świetle prawa odebrane jako usiłowanie zabójstwa.

Użycie broni, uderzenie nią w czyjąś głowę oraz siła ciosu wskazują, że można to uznać za usiłowanie zabójstwa, ponieważ takie działanie może być postrzegane jako mogące skutkować śmiercią ofiary – wyjaśnił.

Wolontariuszowi policyjnemu może zatem zostać postawiony zarzut usiłowania zabójstwa – przestępstwa zagrożonego karą dwóch trzecich kary pozbawienia wolności, na jaką zasługiwałoby za przestępstwo, gdyby skazano go za morderstwo.

Decha powiedział, że ochotników policyjnych uważa się za normalnych obywateli, którzy nie mają uprawnień do dokonywania aresztowań.

 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/