Sony zamyka fabrykę smartfonów w Pekinie i przenosi się do Tajlandii

PEKIN/TOKYO (Reuters) – Sony Corp zamknie fabrykę smartfonów w Pekinie w ciągu najbliższych kilku dni, powiedział rzecznik firmy, ponieważ japoński gigant elektroniczny zamierza obniżyć koszty w działalności przynoszącej straty.

Sony przeniesie produkcję do swojej fabryki w Tajlandii, aby obniżyć o połowę koszty i sprawić, że biznes smartfonów będzie rentowny w roku od kwietnia 2020 r., poinformował w czwartek rzecznik.

Działalność Sony w zakresie smartfonów była jednym z niewielu słabych punktów w skądinąd solidnych dochodach, szykując się na stratę 95 miliardów jenów (863 milionów dolarów) w tym roku finansowym.

($ 1 = jen 110.1200)

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/