Celem jest o 5% mniej wypadków w tym roku podczas Siedmiu Śmiercionośnych Dni Songkran

Szef resortu łączności mówi, że władze Tajlandii dążą do zmniejszenia o 10% liczby wypadków na wybranych i szczególnie niebezpiecznych drogach. Chcą także zmniejszenia o 5% całkowitej liczby wypadków drogowych w kraju.

Jest to skromny cel, ale osiągalny, ponieważ w poprzednich latach władze twierdziły, że celem będzie ZERO zgonów lub wypadków.

Zidentyfikowali 111 dróg w całym kraju uznanych za obarczone wysokim ryzykiem śmiertelnych wypadków drogowych, na które policja zwraca szczególną uwagę podczas przerwy wakacyjnej.

Minister Arkhom Termphaisit uśmiechał się, pozując z tajlandzkimi promocyjnymi damami na konferencji prasowej w Departamencie Dróg Wiejskich.

W całym kraju ustawiane są punkty kontrolne na masowy exodus ruchu z miast i obszarów turystycznych z powrotem do rodzinnych miast na coroczne obchody tajskiego Nowego Roku.

Siedmiodniowa niebezpieczna kampania informowania o ruchu drogowym w Songkran oficjalnie rozpoczyna się jutro.

Zero tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu będzie miało miejsce podczas festiwalu, a także konfiskaty pojazdów, surowe wyroki pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Punkty kontrolne DUI są spodziewane w całym kraju, w tym w Pattaya.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/