Celem jest 5% mniej wypadków w tym roku podczas Siedmiu Zabójczych Dni Songkran

Szef resortu komunikacji mówi, że celem władz Tajlandii jest zmniejszenie o 10% liczby wypadków na wybranych i szczególnie niebezpiecznych drogach. Chcą także zmniejszenia o 5% całkowitej liczby wypadków drogowych w kraju.

Jest to skromny cel, ale możliwy do osiągnięcia, ponieważ w poprzednich latach władze stwierdzały, że celem będzie ZERO ofiar śmiertelnych i wypadków.

Zidentyfikowali 111 dróg w całym kraju uznanych za drogi o wysokim ryzyku ofiar śmiertelnych, na których policja skupi szczególną uwagę podczas wakacyjnej przerwy.

Minister Arkhom Termphaisit uśmiechał się, pozując z tajskimi paniami zajmującymi się promocją podczas wydarzenia prasowego w Departamencie Dróg Wiejskich.

W całym kraju tworzone są punkty kontrolne dla masowego odpływu ruchu z miast i obszarów turystycznych z powrotem do rodzinnych miast w związku z corocznymi obchodami tajskiego Nowego Roku.

Jutro rozpoczyna się oficjalnie kampania informacyjna o ruchu drogowym w Songkran, obejmująca siedem dni zagrożenia.

Podczas festiwalu obowiązywać będzie zerowa tolerancja dla jazdy pod wpływem alkoholu, z konfiskatą pojazdów, surowymi karami więzienia i wysokimi karami finansowymi.

Punkty kontrolne DUI spodziewane są w całym kraju, w tym w Pattaya.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/