Tajlandia odnotowuje rzadkie straty w zakresie przyjazdów turystów w marcu, co powoduje również zmniejszenie wydatków

Flaga Tajlandii połączona z flagą Chin

Bloomberga-

W marcu Tajlandia odnotowała rzadki łączny spadek liczby przyjazdów i wydatków turystów, co sygnalizuje trudny pierwszy kwartał dla drugiej co do wielkości gospodarki Azji Południowo-Wschodniej.

Liczba odwiedzających spadła o 0.7 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym do 3.5 miliona, wynika z oficjalnych danych z piątku i danych zebranych przez program Bloomberg. Wpływy z turystyki zagranicznej spadły o 1.3 procent, do 184.5 miliarda bahtów (5.8 miliarda dolarów).

Turystyka ma kluczowe znaczenie dla Tajlandii i pod pewnymi względami stanowi jedną piątą gospodarki, co skłoniło rząd wojskowy do podjęcia takich kroków, jak zniesienie opłat wizowych, aby przyciągnąć podróżnych. Ten pesymistyczny raport jest następstwem danych z początku tygodnia, które wykazały gorszy niż oczekiwano spadek eksportu, będący kolejną siłą napędową gospodarki.

„Jeśli przyjazdy i wpływy z turystyki będą nadal spadać, może to stanowić dodatkowe ryzyko dla gospodarki, ponieważ sektor ten jest jednym z głównych czynników napędzających” – powiedział Duangrat Prajaksilpthai, ekonomista w TMB Bank Pcl w Bangkoku. „Liczby zwykle się zmieniają i mogą się odbić, więc musimy poczekać i zobaczyć”.

Impas polityczny po chaotycznych wyborach powszechnych w marcu, pierwszym od zamachu stanu w 2014 r., również wpływa na nastroje.

W zeszłym tygodniu minister finansów Apisak Tantivorawong powiedział, że wzrost gospodarczy może spowolnić do niskiego poziomu 3 procent w pierwszym i drugim kwartale i że urzędnicy rozważają kroki, aby wprowadzić bodziec w wysokości 20 miliardów bahtów.

Chińscy wczasowicze od lat przeżywają boom, ale liczba przyjazdów spada od dwóch miesięcy z rzędu. Liczby wykazały również znaczny, 35-procentowy wzrost liczby gości z Indii.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/