Tajlandia będzie egzekwować surowe prawo wobec żebraków z wysokimi grzywnami i więzieniem dla przestępców

Tajlandia-

Świątynie w całym kraju są zachęcane do zniechęcania odwiedzających do dawania pieniędzy żebrakom, ponieważ jest to nielegalne, zgodnie z najnowszym wydaniem Ustawy o kontroli żebraków, która została opublikowana w Royal Gazette w poniedziałek i wejdzie w życie w ciągu 90 dni. Prawo, które istnieje już od jakiegoś czasu, ale teraz będzie surowo egzekwowane, sprawia, że ​​żebranie o pieniądze jest niezgodne z prawem tajskim, co wiąże się z wysokimi grzywnami i więzieniem dla tych, którzy to robią.

Generał Anantaporn Kanjanarat, szef Ministerstwa Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego (MSDHS), powiedział, że jego agencja będzie koordynować z Narodowym Biurem Buddyzmu, prosząc różne świątynie o współpracę w celu edukowania społeczeństwa o odpowiednich sposobach zdobywania zasług i aby powstrzymać ich od dawania pieniędzy żebrakom, ponieważ jest to nielegalne.

„Jeśli ludzie chcą pomóc żebrakom, mogą przekazać datki na projekty MSDHS dotyczące promocji zawodowej dla żebraków” – powiedział.

Ponieważ świątynie są miejscami kultu i zdobywania zasług, wielu żebraków wędruje po świątyniach i innych atrakcjach o dużym natężeniu ruchu, prosząc odwiedzających o pieniądze.

Minister powiedział, że naklejki ostrzegające przed wręczaniem pieniędzy żebrakom w języku angielskim, chińskim, japońskim, koreańskim, kambodżańskim i birmańskim wkrótce zostaną umieszczone na atrakcjach turystycznych, lotniskach i urzędach państwowych.

Na niedawnym spotkaniu Komitetu Kontroli Żebraków w siedzibie głównej MSDHS w Bangkoku poinformowano, że od października 237 r. do marca 156 r. dostępu do przestrzeni publicznej, z zaledwie 81 dostępnymi lokalizacjami.

Na spotkaniu podjęto również decyzję o nałożeniu ruchomej skali kar na żebraków. Osoby aresztowane za żebractwo po raz pierwszy zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 Bt, za drugim razem 2,000 Bt, za trzecim razem 5,000 Bt, a za czwartym razem i powyżej 10,000 XNUMX Bt.

Takie grzywny były zgodne z najnowszym wydaniem Ustawy o kontroli żebraków, która zabrania ludziom bycia żebrakami lub grozi im maksymalnie miesiąc więzienia i/lub maksymalna grzywna w wysokości 10,000 XNUMX Bt.

Nowe prawo zobowiązywało żebraków do przyjmowania się do ośrodków poprawy i ochrony jakości życia lub zaprzestania żebractwa. Po przyjęciu do takich ośrodków nie będą mogli opuszczać ośrodków bez pozwolenia ani grozić im kara pozbawienia wolności do jednego miesiąca i/lub grzywna w maksymalnej wysokości 10,000 XNUMX Bt.

Osoby pomagające lub wspierające żebractwo żebraków zostaną ukarane maksymalnie dwoma latami więzienia i/lub grzywną w maksymalnej wysokości 20,000 30,000 Bt, podczas gdy osoby czerpiące korzyści z żebractwa poprzez zatrudnianie, proszenie, podżeganie i podżeganie do żebractwa będą podlegać karze maksymalnie trzech lat więzienia kary umownej i/lub grzywny w maksymalnej wysokości XNUMX XNUMX Bt.

Źródło: Naród

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/