Tajlandia będzie egzekwować surowe prawo dotyczące żebraków z wysokimi grzywnami i karą więzienia dla przestępców

Tajlandia-

Świątynie w całym kraju są zachęcane do zniechęcania odwiedzających do dawania pieniędzy żebrakom, ponieważ jest to nielegalne, zgodnie z najnowszą edycją Ustawy o Kontroli Żebraków, która została opublikowana w Royal Gazette w poniedziałek i będzie obowiązywać w ciągu 90 dni. Prawo, które istnieje już od jakiegoś czasu, ale teraz będzie mocno egzekwowane, sprawia, że ​​błaganie o pieniądze jest niezgodne z tajskim prawem, z wysokimi grzywnami i karą więzienia dla tych, którzy to robią.

Generał Anantaporn Kanjanarat, szef Ministerstwa Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego (MSDHS), powiedział, że jego agencja będzie koordynować działania z Narodowym Biurem Buddyzmu, prosząc różne świątynie o współpracę w celu edukowania opinii publicznej o odpowiednich sposobach zdobywania zasług i powstrzymać ich od dawania pieniędzy żebrakom, ponieważ jest to nielegalne.

„Jeśli ludzie chcą pomóc żebrakom, mogą przekazać darowizny na projekty MSDHS mające na celu promocję zawodową dla żebraków” – powiedział.

Ponieważ świątynie są miejscami kultu i zdobywania zasług, wielu żebraków wędruje po świątyniach i innych atrakcjach o dużym natężeniu ruchu, prosząc o pieniądze od odwiedzających.

Minister powiedział, że naklejki ostrzegające przed wręczaniem gotówki żebrakom w języku angielskim, chińskim, japońskim, koreańskim, kambodżańskim i birmańskim wkrótce zostaną umieszczone w atrakcjach turystycznych, na lotniskach i urzędach państwowych.

Podczas ostatniego spotkania Komitetu Kontroli Żebraków w siedzibie MSDHS w Bangkoku powiedziano, że od października 237 r. do marca 156 r. wykryto 81 żebraków (w tym 2018 Tajów i 2019 zagranicznych migrantów), a w urzędzie zarejestrowało się łącznie 4,361 artystów ulicznych. dostępu do przestrzeni publicznej, przy dostępnych tylko 300 lokalizacjach.

Na spotkaniu postanowiono również nałożyć na żebraków skalę kary ruchomej. Osoby aresztowane za żebractwo po raz pierwszy zostaną ukarane grzywną w wysokości 500 Bt, za drugim razem 2,000 Bt, za trzecim 5,000 Bt, a za czwartym i powyżej 10,000 XNUMX Bt.

Takie grzywny były zgodne z najnowszą edycją Beggar Control Act, która zabrania ludziom bycia żebrakami lub grozi im kara więzienia do jednego miesiąca i/lub grzywna w wysokości 10,000 XNUMX Bt.

Nowe prawo wymagało od żebraków przyjmowania do ośrodków rozwoju i ochrony jakości życia lub zaprzestania żebractwa. Gdy zostaną przyjęci do takich ośrodków, nie będą mogli opuścić ośrodków bez pozwolenia lub grozi im kara więzienia do jednego miesiąca i/lub maksymalna grzywna w wysokości 10,000 XNUMX Bt.

Tym, którzy pomagają lub wspierają żebraków, grozi kara do dwóch lat więzienia i/lub maksymalna grzywna w wysokości 20,000 30,000 Bt, podczas gdy ci, którzy czerpią korzyści z żebraków zatrudniając, prosząc, podżegając i nakłaniając do żebraków, zostaną skazani na maksymalnie trzy lata więzienia. termin i/lub maksymalna grzywna w wysokości XNUMX XNUMX Bt.

Źródło: Naród

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/