Najlepsze wyniki pierwszego dnia regat w Zatoce Perskiej w Ocean Marina

PATTAYA, Tajlandia – 15-te regaty Top of the Gulf prezentowane przez Ocean Marina rozpoczęły się dobrym startem z solidnym 10 węzłami pierwszego dnia. To dało Race Officerowi pewność, że wystawił flotę na wyścig długodystansowy. Ale najpierw był nawietrzny/zawietrzny dla wszystkich klas jachtów kilowych.

To był samotny start dla Team Hollywood (AUS) w IRC Racing 1 z kolegą TP52, THA72, który nie rozpoczął pierwszego wyścigu. Aby nie odwracać uwagi od czekającego go zadania, Ray Roberts i załoga skupili się na drugim wyścigu i pokonali THA72 na dystansie, kończąc dzień dwoma pociskami i wczesną przewagą w klasyfikacji.

W zaciętych walkach w IRC Racing 2 australijski zespół na Adams 10, Tenacious (ex Ichi Ban) wygrał wyścig długodystansowy i zakończył dzień z wynikiem 2,1 i zrównał się punktami z Beneteau First 44.7 Fujin (ex Ichi Ban ), którzy zajęli 1,2. Lawana (THA) i Ink Zone (AUS) zajęły miejsca trzecie i czwarte, a na koniec pierwszego dnia obie zajmują siedem punktów.

Po zajęciu trzeciego miejsca w pierwszym wyścigu serii IRC Racing 3, japońska załoga Team Spray wróciła na pierwsze miejsce w drugim wyścigu i zajęła pierwsze miejsce w tabeli. W trójstronnym remisie MoonShadow2 (Wielka Brytania) uplasował się na drugim miejscu, a SailQuest Hi-Jinks (USA) na trzecim.

W często najbardziej konkurencyjnej klasie regat, dla jednoprojektowego Platusa liczy się każdy wyścig. Jeden poślizg na początku może kosztować drużynę miejsce na podium, a poprzedni zwycięzca Easy Tiger V (AUS) dobrze o tym wie. Uderzyli dziś w ziemię z 1,2,1 w trzech nawietrznych/zawietrznych. Dobry początek ich kampanii, ale jak Chris Way i jego załoga wiedzą aż za dobrze, przed nami długa droga. Tajskie firmy Pine Pacific i YRAT zamknęły się dziś w pierwszej trójce, zajmując drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Edenko (FRA) pokonał dziś wielokadłubowce, wygrywając w swoim pojedynczym, długodystansowym wyścigu dnia. Dominique Demachy i jego załoga, biorąc udział w regatach Top of the Gulf Regatta po raz pierwszy w zeszłym roku i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, chcą w tym roku pójść o jeden lepszy wynik. Jednak wiecznie zielony Sonic (THA) będzie starał się maksymalnie utrudnić i obronić swój tytuł, pomimo wolnego startu, kończącego się na trzecim miejscu za BladeRunner IX (Wielka Brytania) na drugim miejscu.

Floty pontonów i Optimist dołączą do walki jutro i będą rywalizować w czterodniowych seriach, a po raz pierwszy Para Sailing będzie częścią regat, w których 14 Para Sailorów będzie rywalizować w siedmiu nowych i ekscytujących dwuręcznych S\V14.

Więcej informacji na temat regat 2019 Top of the Gulf Regatta zaprezentowanych przez Ocean Marina: