Tajlandia oficjalnie wieńczy swojego nowego króla Ramę X

Tajlandia ukoronowała swojego nowego króla Maha Vajiralongkorna, upamiętniając pierwsze wstąpienie nowego monarchy od siedmiu dekad.

Podczas sobotniej skomplikowanej ceremonii, która połączyła starożytne buddyjskie i hinduskie rytuały braminów, Vajiralongkorn został oblany święconą wodą przez najbardziej szanowane osobistości religijne, polityczne i królewskie w Tajlandii, zanim królewska korona została umieszczona na jego głowie i otrzymał bardzo symboliczną dziewięcio- wielopoziomowy parasol, nadając mu tytuł króla Ramy X Tajlandii.

Koronacja ma miejsce ponad dwa lata po tym, jak Vajiralongkorn wstąpił na tron ​​po śmierci jego ojca, ukochanego króla Bhumibola.
Wydając swoje pierwsze polecenie, Vajiralongkorn przysiągł „rządzić królestwem, podążając za wskazówkami poprzednich monarchów i rządzić sprawiedliwie dla dobra wszystkich ludzi przez wieczność”.

Chociaż Tajlandia jest monarchią konstytucyjną od 1932 r., król ma ogromną władzę i wpływy w Tajlandii i jest postrzegany jako duchowy obrońca narodu. Jest również chroniony przed wszelką krytyką przez jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących obrazy majestatu.
Ceremonia koronacyjna ma ogromne znaczenie w Tajlandii, ponieważ dopiero po otrzymaniu świętych ablucji i namaszczenia król zostaje w pełni konsekrowany jako Devaraja, czyli „bóg-król”, i może przyjąć tytuł podtrzymujący buddyzm.

Ceremonia, która odbyła się w Wielkim Pałacu w Bangkoku, była w większości oparta na wodzie i rozpoczęła się rytuałem ablucji, znanym jako Song Muratha Bhisek lub królewskim oczyszczeniem, podczas którego król został pobłogosławiony święconą wodą zaczerpniętą z pięciu rzek i czterech stawów w Tajlandii . Ubrany w prostą białą szatę i białe pantofle Vajiralongkorn otrzymał na plecy święconą wodę, która została zebrana z pięciu rzek i czterech stawów w całej Tajlandii. Następnie na jego ręce wylewano święconą wodę z 22 różnych naczyń, wszystkich należących do poprzednich dziewięciu tajskich królów z dynastii Chakri, a także z muszli, które uważane są za święte.

Wracając ubrany w złote szaty, rozpoczęła się ceremonia namaszczenia, podczas której król zasiadł na ośmiokątnym tronie i otrzymał w ręce wodę od ośmiu postaci, w tym premiera Tajlandii Prayuta Chan-ochy, głównego sędziego sądu najwyższego i głównego bramina. Właśnie wtedy Vajiralongkorn otrzymał i usiadł pod nim dziewięciopoziomowy biały parasol, który oficjalnie oznaczał jego wstąpienie na tron.

W ramach nowszego rytuału koronacji, wprowadzonego przez króla Ramę IV, który rządził od 1851 roku zgodnie z zachodnimi tradycjami, na głowę Vajiralongkorna umieszczono złotą koronę ważącą ponad 7 kg.

Na ceremonii, ubrana w ciemny róż, obecna była nowa żona króla, Suthida Tidjai, którą poślubił trzy dni temu w ceremonii niespodzianki, aby podczas koronacji nadać jej imię Królowej Tajlandii. Po tym, jak Vajiralongkorn otrzymał koronę, jego nowa narzeczona uklękła przed nim i oficjalnie namaścił ją na królową Suthidę.

Obrzędy ablucji i namaszczenia zapoczątkowały trzydniowe obrzędy i obrzędy koronacji nowego króla. W niedzielę poprowadzi procesję przez Bangkok i odwiedzi jedne z najświętszych świątyń stolicy, z setkami tysięcy oczekiwanymi na ulicach. W poniedziałek przywita ludzi z balkonu Wielkiego Pałacu.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOReuters, Guardian, Associated Media
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/