Słonie maszerują w pobliżu Wielkiego Pałacu na cześć Jego Królewskiej Mości Króla

Słonie paradują przed Wielkim Pałacem na cześć króla Tajlandii Maha Vajiralongkorna po ceremonii koronacyjnej w Bangkoku, Tajlandia, wtorek, 7 maja 2019 r. (AP Photo/Rapeephat Sitichailapa)

BANGKOK (Reuters) – Dziesięć słoni pomalowanych na biało maszerowało we wtorek w pobliżu Wielkiego Pałacu w Bangkoku, aby uczcić nowo koronowanego króla Tajlandii Maha Vajiralongkorna, dzień po zakończeniu ceremonii koronacji.

Wielu z tłumu entuzjastycznych widzów trzymało portrety króla.

„Jestem zachwycony, ponieważ nigdy wcześniej tego nie widziałem w ciągu moich 70 lat” – powiedział kierowca taksówki motocyklowej Boonsueb Unnimit.

Słonie mają szczególne znaczenie w historii i kulturze Tajlandii.

„Słoń jest symbolem monarchy, symbolem bitew, a także symbolem pokoju i spokoju” – powiedział 61-letni mieszkaniec Bangkoku, Panarat Panchuer.

Żadne słonie nie brały udziału w oficjalnych ceremoniach koronacyjnych, chociaż król ma otrzymać białego słonia, dar uważany za szczególnie pomyślny, jakiś czas później.

Trzydniowe ceremonie rozpoczęły się w sobotę, po długim okresie oficjalnej żałoby po czcigodnym ojcu króla, który zmarł w październiku 2016 roku po 70 latach panowania.

Laithongrien Meepan, właściciel Elephant Kraal and Village w Ayutthaya, powiedział, że jest zadowolony, że słonie zdołały zachować spokój we wtorek pomimo gwarnego tłumu i upału.

„Jesteśmy tu pełni szczęścia i przytłoczeni” – powiedział.

Centrum Kraal poinformowało, że nietoksyczna farba na bazie wody zmieszana z proszkiem została użyta do stworzenia wyglądu białego słonia bez szkodzenia zwierzętom.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/