Mężczyzna spada z szóstego piętra Central Festival Mall na śmierć, sprzeczne doniesienia o przyczynie

Uwaga redaktora: ten artykuł może być niepokojący dla wrażliwych widzów.

W czwartek 16 maja 2019 r., jak donosili my i inne media, niezidentyfikowany mężczyzna, który według policji miał około 50 lat, spadł z szóstego piętra Central Festival Mall około godziny 5:00 po południu na oczach setek przerażonych turystów i kupujących.

Według wstępnych doniesień, mężczyzna, który miał tylko jedną rękę i był bez koszuli, popełnił samobójstwo i skoczył z szóstego piętra.

Urzędnicy zareagowali na incydent, w tym ochronę centrum handlowego, nakładając na mężczyznę czarną tkaninę, a następnie budując nad mężczyzną namiot, zwykle używany do promocji i wyprzedaży, aby zapobiec dalszemu nagrywaniu lub robieniu zdjęć z incydentu. Mężczyzna został zabrany do Pattaya Memorial Hospital, ale stwierdzono zgon. Nie wiadomo, czy zmarł na miejscu, czy w szpitalu.

Jednak kilku naocznych świadków stwierdziło, że to nie było to, co widzieli.

W mediach społecznościowych pojawiło się kilka komentarzy osób, które twierdzą, że były obecne, gdy mężczyzna upadł na parter. W komentarzach kwestionuje się zarówno czas reakcji centrum handlowego i ratowników medycznych, jak i przyczynę śmierci.

Oto oświadczenie użytkownika Facebooka „Tadhga Barlowa”, który zgodził się na podanie imienia i nazwiska w tym artykule:

Kiedy delektowaliśmy się naszymi lodami DQ bezpośrednio pod ruchomymi schodami, nie usłyszeliśmy żadnego „biegu”, ale widziałem, jak spadał z ruchomych schodów z 5 na 6 piętro. Byłem zszokowany i sekundę później głośni ludzie krzyczeli, a potem szybkie, ale głośne „uderzenie / łomot” w dole, szybko pobiegłem na drugą stronę, aby mieć lepszy widok, na początku wydawał się martwy, ale ani jednej kropli krwi, jego nogi i stopy były powykręcane, ale tułów nienaruszony może wskazywać, że wylądował na nogach, zakładając ze zdjęć, że nie miał prawej ręki (bez kończyn), stąd łatwo widać, że w drodze do góry oparł się o gumową poręcz i zsunął się, po dalszej obserwacji laska zaczął go otaczać, ale szybko wezwali go ratownicy medyczni, po czym domyśliliśmy się, że jeszcze żyje, skoro ani kropla ani kałuża krwi nie przyleciała, by go zbadać. Ponieważ miał tylko jedną rękę, jak był w stanie szybko wbiec na 6. piętro i przeskoczyć barierę, wydawało się to całkiem niemożliwe, więc widok jego upadku ze środka schodów ruchomych bez rzutu w kierunku drugiego końca schodów ruchomych pokazuje, że spadł bezpośrednio w dół bez biegu. Personel nie spieszył się z ukryciem ciała przed publicznością, ponadto karetka jechała w nieskończoność, byliśmy tam na obserwacji przez pół godziny, zanim przyjechała karetka. Szpital pamięci znajduje się niedaleko centrum, ale od tak dawna nie ma karetki”

Inny użytkownik, który nie chciał być nazwany, stwierdził, że widział mężczyznę pochylającego się nad poręczą schodów ruchomych w pobliżu szczytu szóstego piętra i wydawało się, że stracił równowagę i upadł, nie popełniając samobójstwa. Powiedziała również, że mężczyzna próbował wylądować na nogach i jej zdaniem próbował zrobić wszystko, aby przeżyć. Uważała również, że zakrycie ciała w centrum handlowym trwało zbyt długo, mówiąc, że zajęło to prawie dziesięć minut i że po tym momencie wydawało się, że spieszyli się, aby wrócić do normalnego biznesu i uniknąć jakiegokolwiek dochodzenia.

Central Festival nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie incydentu, a mężczyzna nie został oficjalnie zidentyfikowany.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/