Zyski Thai Airways spadły o 83% za pierwszy kwartał 2019 r.

Thai Airways odnotował spadek zysków o 83% w pierwszym kwartale 2019 r. Bilans pierwszego kwartału ukazał się wczoraj.

Kierownictwo linii lotniczej za spadek obwinia wysokie bahty, trwające wojny handlowe między USA a Chinami oraz zamknięcie pakistańskiej przestrzeni powietrznej (wymuszone przekierowanie lotów europejskich).

Szczegółowe wyniki to:

• Zysk netto w wysokości 456 mln bahtów, w porównaniu z zyskiem 2.7 mld bahtów w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku

• Przychody w wysokości 49.7 miliardów bahtów, o 6.9% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku

Prezes Thai Airways, Sumeth Damrongchaitham, obwinia silną aprecjację bahta w stosunku do głównych walut, twierdząc, że uniemożliwia to liniom lotniczym podniesienie cen biletów lotniczych.

Cytowany w Bangkok Post, powiedział… „Chociaż aprecjacja bahta pomogła obniżyć niektóre wydatki, w tym spłatę kredytu i opłaty leasingowe za samoloty i silniki, korzyść ta pozostaje minimalna”.

Przytoczył również trwający spór handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, który odbija się na działalności cargo linii lotniczej, która odnotowała spadek zysków o 12.9%.

W lutym, po starciach pakistańskich na granicy z Indiami, samoloty Thai Airways musiały robić objazdy dla ruchu europejskiego, co zdaniem Sumetha podniosło koszty paliwa.

Linia lotnicza planuje sprzedawać produkty na swojej stronie internetowej i aplikacji mobilnej we wrześniu, aby zwiększyć przychody.

ŹRÓDŁOtajski
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/