Jesteś gotowy? Pora deszczowa w Tajlandii oficjalnie rozpoczyna się jutro, 21 maja

Pora deszczowa w Tajlandii oficjalnie zaczyna się jutro.

Zastępca dyrektora generalnego Departamentu Meteorologii Tajlandii, Kornravee Sitthichivaphak, mówi, że od poniedziałku w Tajlandii w większości krajów będą padać deszcze.

„Wiatr nad Tajlandią z wysokości 100–3,500 metrów zostanie zastąpiony południowo-zachodnim monsunem, który przeniósłby wilgoć z Morza Andamańskiego, aby pokryć większą część Tajlandii”.

Wszystko to są wskaźniki nadejścia pory deszczowej, powiedziała.

Phuket i niektóre części południa zaczęły padać deszczem monsunowym i zmianą kierunku wiatru na zachód i południowy zachód miesiąc temu, tuż po Songkran, ale reszta kraju pozostała w tyle za corocznym „zmianą” pogody w tym roku.

TMD przewiduje niewielkie opady od czerwca do połowy lipca, dlatego zaleca się oszczędzanie wody. Mówią, że ulewne deszcze są przewidywane w sierpniu i wrześniu, aw tym okresie mogą wystąpić gwałtowne powodzie i rozerwania brzegów rzeki.

W Pattaya miasto podjęło szeroko zakrojony projekt rozbudowy i ulepszenia swoich systemów odwadniających w wielu lokalizacjach, w tym Second Road, Soi Buakhao i wzdłuż plaży. Zobaczymy, czy to rozwiąże regularne problemy z powodziami, jakie miasto ma podczas ulewnych deszczy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/