Sfilmowane ścieki spływające do morza w Na Jomtien powodują tymczasowy zakaz pływania, pilne spotkania

Źródło, które kochamy Pattaya FB

Na Jomtien

Jednodniowy zakaz pływania w morzu w pobliżu słynnego tajlandzkiego kurortu Pattaya został zniesiony po przywróceniu normalnego stanu wody morskiej, bez czarnych i śmierdzących zanieczyszczeń.

Jednak ludzie z alergiami są ostrzegani, aby nie pływali w morzu, zwłaszcza w rejonie Na Jomtien, gdzie problem zanieczyszczenia był najbardziej ekstremalny.

Starszy oficer dystryktu Sattahip, pan Anucha Inthasorn, i urzędnicy pobrali wczoraj próbki z morza na plaży Na Chom Thian do badań laboratoryjnych, podczas gdy lokalni urzędnicy miejscy gromadzili się na spotkaniach z zainteresowanymi agencjami, aby zapobiec nawrotowi problemu zanieczyszczenia.

Problem zaczął się wcześniej w ten weekend, kiedy popularna tajska strona FB, Welovepattaya, sfilmowała i opublikowała ścieki spływające do morza w Na Jomtien na plaży.

Wirusowy klip skłonił władze do znalezienia przyczyny incydentu, który zanieczyścił popularną plażę turystyczną i morze.

Przywódca wioski, który mieszka w pobliżu śluzy tunelu na Na Jom Thian Soi 8, powiedział Nation TV, że do 90 procent zrzutów pochodzi ze ścieków pochodzących z gospodarstw domowych, restauracji i hoteli w gminie. Jeśli nie ma wody do rozrzedzania odpadów, tunel zapychają się śmieciami, które są wypłukiwane przez ulewne deszcze, tak jak wcześniej w ten weekend.

Powiedział, że ścieki tunelowe nie są odpowiednio oczyszczane przed odprowadzeniem do morza.

Pralong Damrongthai, szef Departamentu Kontroli Zanieczyszczeń, powiedział, że za incydent odpowiadały lokalne organizacje, a problem był częściowo spowodowany brakiem systemu oczyszczania ścieków.

Zasugerował, aby gmina Pattaya pomogła w rozwiązaniu problemu, podczas gdy departament wysłał swoich urzędników, aby zbadali ścieki w Na Jom Thian w celu zidentyfikowania ich źródeł.

Dzielnica Sattahip pobrała również próbki z tunelu na Soi 8 oraz z morza przed nim do dalszych badań jakości wody.

Źródło: We Love Pattaya FB Page, The Nation,

ŹRÓDŁOKochamy Pattaya
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/