Drużyna numer jeden w rankingu USA, która zagra na 34 miejscu w Tajlandii w swoich pierwszych meczach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet

Reprezentacja Tajlandii

REIMS, Francja — Mistrzostwa Świata Kobiet już trwają, ale Stany Zjednoczone, obrońcy tytułu, są wstrzymane.

Reprezentacja USA gra dopiero późnym wtorkowym wieczorem z Tajlandią w ostatnim meczu otwierającym fazę grupową we Francji, więc Amerykanin został zdegradowany do widzów podczas dni otwarcia.

„Fajnie jest dla nas oglądać mecze, czuć emocje, energię, a jednocześnie być o krok od tego i pozostać naprawdę skupionym i skupionym na tym, co robimy” — powiedział napastnik Christen Press.

Amerykanie z pewnością są skoncentrowani.

Drużyna spędziła 10 dni w ośrodku treningowym Tottenhamu w północnym Londynie, zanim dotarła do Reims, miasta położonego około 90 mil na północny wschód od Paryża, które jest pierwszym przystankiem Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata.

Prasa nazwała Tottenham oazą, która pozwoliła zespołowi uziemić się przed miesięcznym turniejem we Francji w pogoni za największą nagrodą w piłce nożnej.

„Czekasz latami, żeby się tu dostać, i to jest podróż, a potem tu docierasz i to jest zupełnie inna podróż” – powiedziała.

Amerykanie obserwowali z Reims, jak gospodarze, Francja, pokonali Koreę Południową 4: 0 w Paryżu przed wyprzedanym tłumem, który otworzył turniej w piątek wieczorem.

Lindsey Horan, która po raz pierwszy wystąpi w reprezentacji na mistrzostwach świata, grała zawodowo we Francji w Paris Saint-Germain po tym, jak rzuciła studia i przeszła na zawodowstwo. Obecnie gra w Portland Thorns National Women's Soccer League.

„Liczba fanów, których mieli i liczba osób oglądających mecz na całym świecie była po prostu niesamowita dla Francji i ogólnie dla kobiecej piłki nożnej” – powiedziała o gali otwierającej mecz na stadionie PSG, Parc des Princes. „Myślę, że to coś, z czego wszyscy powinniśmy być naprawdę dumni”.

Amerykanki trzykrotnie wygrywały mistrzostwa świata, w tym w 2015 roku, kiedy pokonały Japonię 5:2 w Kanadzie. W pamiętny sposób zdobyli to trofeum 20 lat temu na własnym terenie, pokonując Chiny w rzutach karnych po bezbramkowym remisie w Rose Bowl.

Drużyna jest skupiona na ponownym zwycięstwie we Francji, podczas gdy u siebie szuka innego zwycięstwa. Znane z walki o prawa i równość kobiet, zawodniczki wspólnie złożyły pozew o dyskryminację przez Federację Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych i domagają się wynagrodzenia godziwego z wynagrodzeniem męskiej drużyny narodowej.

Megan Rapinoe mówi, że drużyna jest „bez ręki”, jeśli chodzi o pozew na czas trwania mistrzostw świata.

Po wtorkowym meczu z Tajlandią Stany Zjednoczone udadzą się do Paryża na niedzielny mecz z Chile, które po raz pierwszy wystąpi na mistrzostwach świata. W ostatnim meczu fazy grupowej w Rennes Amerykanie zmierzą się z nemezis Szwecją.

To już szósty raz, kiedy Stany Zjednoczone wylądowały w tej samej grupie mundialu ze Szwecją. Amerykanie zostali wyeliminowani z igrzysk olimpijskich w Brazylii przez Szwedów w ćwierćfinale. Później amerykańska bramkarz Hope Solo nazwała ich „tchórzami” za bunkrowanie w obronie i wkrótce potem została zwolniona z drużyny.

Ze względu na późny start we Francji, istnieje potencjał, że Stany Zjednoczone mogą rozegrać najbardziej zwarty harmonogram na boisku, jeśli zajdą daleko w rundzie pucharowej, co wydaje się prawdopodobne.

Trenerka Jill Ellis powiedziała, że ​​czuje, że zespół jest w dobrym rytmie treningowym, a harmonogram to uzupełnia. Ponadto mistrzostwa świata zawsze stanowią różne wyzwania dla różnych drużyn, jak wszystkie loty do Kanady w 2015 roku.

„Myślę, że nasza podróż w fazie grupowej jest bardzo łatwa do opanowania, to dobrze” – powiedziała. „Słuchaj, chodzi o to, aby ci gracze byli zdrowi i mieli dobre nastawienie. Myślę, że to krytyczne. Szczerze mówiąc, nie chodzi o to, kto ma ile dni odpoczynku, ponieważ tak właśnie jest.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOAnne M. Petersen, Khaosod
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/