Władze miasta omawiają system kolei jednoszynowej, aby dalej rozwijać Pattaya jako światowej klasy ośrodek turystyczny

Pattaya-

11 czerwca 2019 r. urzędnicy miasta spotkali się wczesnym popołudniem w ratuszu, aby omówić plany dotyczące projektu lekkiej kolei lub jednotorowej/tramwajowej dla Pattaya.

Zastępca burmistrza Ronnakit Ekkasing powiedział w wiadomościach Pattaya i innych zebranych prasie, że obecny plan polega na ustanowieniu najnowocześniejszego systemu transportu, aby sprostać szybkiemu pociągowi planowanemu na zbliżającą się trasę z lotnisk w Bangkoku do Pattaya.

Pan Ekkasing stwierdził, że zmniejszyłoby to zanieczyszczenie i problemy z ruchem, z którymi obecnie boryka się miasto.

Stwierdził, że dwie oddzielne firmy opracowują obecnie plany i przedstawiają propozycje, które mają zostać zakończone na początku przyszłego miesiąca, w lipcu 2019 r.

Nie wymienił konkretnych firm, gdy zapytał The Pattaya News.

Pan Ekkasing stwierdził jednak, że budżet tego projektu może wynosić nawet 70 miliardów bahtów.

Pan Ekkasing i urzędnicy miejscy pokazali również kilka zdjęć i grafik koncepcyjnych, jak widać powyżej, które pokazują, jak to może wyglądać dla miasta.

Tajscy użytkownicy mediów społecznościowych byli w większości negatywnie nastawieni do tego pomysłu i stwierdzili, że przed podjęciem tak ambitnego projektu trzeba rozwiązać inne pilniejsze sprawy, takie jak kwestie związane z gospodarką odpadami i wodą, z którymi obecnie zmaga się miasto.

Źródło: Bank Konba/Wiadomości Pattaya

VIABank Konba, Aktualności Pattaya
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/