Były burmistrz, „Ojciec chrzestny Chonburi” umiera na raka

Chon Buri-

Somchai Khunpluem, lepiej znany jako Kamnan Poh lub „ojciec chrzestny Chon Buri”, który przyniósł dobrobyt i rozwój wschodniej prowincji, ale został skazany na dwa wyroki więzienia i zmarł na raka w poniedziałek, powiedziała jego rodzina. Miał 82 lata.

Somchai, były burmistrz gminy Tambon Saensuk, zmarł o 3 nad ranem w szpitalu Chon Buri. Został zwolniony z więzienia 14 grudnia 2017 r. z powodu choroby.

Narongchai Khunpluem, najmłodszy syn Somchai i obecny burmistrz gminy Tambon Saensuk, opublikował wiadomość „Kocham cię, tato. #RIP” na swojej ścianie na Facebooku.

Somchai urodził się 30 września 1937 roku. Był znanym politykiem i biznesmenem w Chon Buri i był postrzegany jako ojciec chrzestny wschodniego wybrzeża, który przyniósł dobrobyt i rozwój turystycznej miejscowości Bang Saen. Był też postrzegany jako wpływowa osoba, która wspierała kilku polityków z województw wschodnich.

Został skazany na pięć lat i cztery miesiące więzienia oraz zajęcie jego majątku za korupcję w sprawie o ziemię. Został również skazany na 25 lat więzienia za rzekome zaplanowanie zabójstwa Prayoon Sitthichote, innej wpływowej osoby i jego rywala. Po werdyktach uciekł z domu, ale został schwytany w Bangkoku 30 stycznia 2013 roku.

Somchai urodził się Charnchai i Thuam Khunpluem. Jego ojciec był sołtysem wioski Tambon Saensuk w dystrykcie Muang w Chon Buri. Jego matka pracowała jako sprzedawca wieprzowiny na rynku, a następnie została właścicielem rzeźni.

 

Somchai opuścił szkołę Wat Klang Don po ukończeniu czwartej klasy i pracował jako konduktor autobusowy na trasie Bang Saen-Sri Racha-Chon Buri, zanim otrzymał awans na kierowcę.

 

Po zakupie własnej łodzi rybackiej Somchai zaprzyjaźnił się z francuskim turystą, który prowadził w Kambodży interes zajmujący się handlem ropą naftową. Dzięki powiązaniom z francuskim biznesmenem Somchai uzyskał licencję na łowienie ryb na wodach Kambodży. Przez kilka lat prowadził dobrze prosperującą firmę rybacką, ale zrezygnował, gdy ceny ropy poszybowały w górę.

Później zajął się kopaniem i dostarczaniem żwiru i ziemi do zasypywania dróg. Sukces tego biznesu pozwolił Somchaiowi rozszerzyć swoje imperium biznesowe o branżę budowlaną, sprzedaż alkoholi, hotele i rozwój nieruchomości. Jego bogactwo i wpływy w Bang Saen i Pattaya pozwoliły mu również wspierać swoich synów w ich staraniach o zostanie politykami.

Somchai i jego żona Satil mieli czterech synów i jedną córkę, z których większość została politykami krajowymi i lokalnymi.

Sonthaya Khunpluem, najstarszy syn Somchaia, był byłym deputowanym Chon Buri i służył jako doradca polityczny generała Prayuta Chan-o-cha podczas jego pierwszego rządu. Sonthaya piastował także kilka stanowisk ministerialnych.

Drugi syn Somchai, Witthaya Khunpluem, jest dyrektorem generalnym Prowincjonalnej Organizacji Administracyjnej Chon Buri i prezesem klubu piłkarskiego Chon Buri.

Trzecim dzieckiem Somchai była córka, którą para nazywała Jiraporn.

Jego czwartym dzieckiem jest Itthipol Khunpluen, były poseł Chon Buri i były burmistrz Pattaya.

Jego najmłodszy syn Narongchai Khunpluem jest obecnie burmistrzem gminy Tambon Saensuk.

30 stycznia 2013 r. Somchai został aresztowany przez policję Wydziału Przeciwdziałania Przestępczości w swoim samochodzie przy bramce poboru opłat Lat Krabang podczas podróży autostradą do wyjazdu po tym, jak użył imienia Kim Sae-tang w celu leczenia w szpitalu Samitivej Srinakarin.

Po aresztowaniu został wysłany do więzienia, aby odsiedzieć dwa zaległe wyroki więzienia, jeden za korupcję w zakupie ziemi Khao Mai Kaew przez gminę Tambon Saensuk, kiedy był burmistrzem, a drugi za morderstwo.

14 grudnia 2017 r. Departament Więziennictwa zwrócił się o zgodę wicepremiera i ministra sprawiedliwości ACM Prajina Juntonga na zwolnienie go z więzienia z powodów humanitarnych, ponieważ cierpiał na raka w stadium 4 i miał ponad 70 lat.

O 3 nad ranem w poniedziałek jego barwne życie jako biednego konduktora autobusowego, który później został ojcem chrzestnym wschodniego wybrzeża, dobiegło końca.

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/