Były burmistrz, „Ojciec chrzestny Chonburi” umiera na raka

Chon Buri-

Somchai Khunpluem, lepiej znany jako Kamnan Poh lub „ojciec chrzestny Chon Buri”, który przyniósł pomyślność i rozwój wschodniej prowincji, ale został skazany na dwa wyroki więzienia, zmarł na raka w poniedziałek rano – poinformowała jego rodzina. Miał 82 lata.

Somchai, były burmistrz gminy Tambon Saensuk, zmarł o 3 nad ranem w szpitalu Chon Buri. Został zwolniony z więzienia 14 grudnia 2017 roku z powodu choroby.

Narongchai Khunpluem, najmłodszy syn Somchai i obecny burmistrz gminy Tambon Saensuk, opublikował wiadomość „Kocham cię, tato. #RIP” na jego ścianie na Facebooku.

Somchai urodził się 30 września 1937 roku. Był znanym politykiem i biznesmenem w Chon Buri i był postrzegany jako ojciec chrzestny wschodniego wybrzeża, który przyniósł dobrobyt i rozwój turystycznej miejscowości Bang Saen. Był także postrzegany jako osoba wpływowa, która wspierała kilku polityków z województw wschodnich.

Został skazany na pięć lat i cztery miesiące więzienia oraz konfiskatę majątku za korupcję w sprawie o ziemię. Został również skazany na 25 lat więzienia za rzekome kierowanie zabójstwem Prayoon Sitthichote, innej wpływowej osoby i jego rywala. Po wydaniu wyroku uciekł z domu, ale został schwytany w Bangkoku 30 stycznia 2013 roku.

Somchai urodził Charnchai i Thuam Khunpluem. Jego ojciec był naczelnikiem wioski w Tambon Saensuk w dystrykcie Muang w Chon Buri. Jego matka pracowała jako sprzedawca wieprzowiny na rynku, a następnie była właścicielką rzeźni.

 

Somchai opuścił szkołę Wat Klang Don po ukończeniu czwartej klasy i pracował jako konduktor autobusowy na trasie Bang Saen-Sri Racha-Chon Buri, zanim awansował na kierowcę.

 

Po zakupie własnej łodzi rybackiej Somchai zaprzyjaźnił się z francuskim turystą, który zajmował się handlem ropą naftową w Kambodży. Dzięki koneksjom z francuskim biznesmenem Somchai uzyskał licencję na połowy na wodach Kambodży. Przez kilka lat prowadził dobrze prosperującą firmę rybacką, ale zrezygnował, gdy ceny ropy poszybowały w górę.

Później zajął się kopaniem i dostarczaniem żwiru i ziemi do wypełniania dróg. Sukces tego biznesu pozwolił Somchai rozszerzyć swoje imperium biznesowe o branżę budowlaną, sprzedaż alkoholu, hotele i rozwój nieruchomości. Jego bogactwo i wpływy w Bang Saen i Pattaya pozwoliły mu również wspierać swoich synów w ich staraniach o zostanie politykami.

Somchai i jego żona Satil mieli czterech synów i jedną córkę, z których większość została politykami krajowymi i lokalnymi.

Sonthaya Khunpluem, najstarszy syn Somchai, był byłym posłem Chon Buri i służył jako doradca polityczny generała Prayuta Chan-o-cha podczas jego pierwszego rządu. Sonthaya zajmował również kilka stanowisk ministerialnych.

Drugi syn Somchai, Witthaya Khunpluem, jest dyrektorem generalnym organizacji administracyjnej prowincji Chon Buri i przewodniczącym klubu piłkarskiego Chon Buri.

Trzecim dzieckiem Somchai była córka, którą para nazywała Jiraporn.

Jego czwartym dzieckiem jest Itthipol Khunpluen, były poseł Chon Buri i były burmistrz Pattaya.

Jego najmłodszy syn Narongchai Khunpluem jest obecnie burmistrzem gminy Tambon Saensuk.

W dniu 30 stycznia 2013 r. Somchai został aresztowany przez policję Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości w swoim samochodzie przy bramce Lat Krabang podczas podróży autostradą wychodzącą po użyciu nazwiska Kim Sae-tang w celu leczenia w szpitalu Samitivej Srinakarin.

Po aresztowaniu został wysłany do więzienia, aby odbyć dwa zaległe kary więzienia, jeden za korupcję przy zakupie ziemi przez Khao Mai Kaew przez gminę Tambon Saensuk, kiedy był burmistrzem, a drugi za morderstwo.

W dniu 14 grudnia 2017 r. Departament Więziennictwa zwrócił się do wicepremiera i ministra sprawiedliwości ACM Prajin Juntong o zgodę na zwolnienie go z więzienia z powodów humanitarnych, ponieważ cierpiał na raka w stadium 4 i miał ponad 70 lat.

O trzeciej nad ranem w poniedziałek jego barwne życie biednego konduktora autobusowego, który został ojcem chrzestnym wschodniego wybrzeża, dobiegło końca.

Zapisz się!
ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/