Nieoficjalne szacunki mówią, że 70% hoteli w Pattaya jest niezgodnych z prawem, zbliża się egzekwowanie

Pattaya-

W Pattaya jest około dwóch tysięcy hoteli, pensjonatów, hosteli i innego rodzaju miejsc noclegowych. Według telewizji Sophon Cable i wykształconych szacunków z innej prasy, w tym The Pattaya News, ponad 70%, a być może nawet 90% może być niezgodne z prawem.

W ciągu ostatnich kilku tygodni informowaliśmy na naszych kanałach w mediach społecznościowych, że premier wykorzystał uprawnienia z art. 44 do dalszego egzekwowania ustawy hotelarskiej.

Oznacza to, że w ciągu 90 dni, z nieprzekraczalnym terminem 18 sierpnia, wszystkie Hotele muszą wyrazić chęć kontynuowania działalności.

Naloty na hotele i pensjonaty nie są niczym nowym, o czym wie każdy, kto regularnie śledzi naszą stronę internetową, jednak niedawne egzekwowanie przepisów jest znakiem, że ponownie stało się to palącą kwestią i poważnym problemem.

Rząd podaje, że głównym powodem egzekwowania jest bezpieczeństwo turystyczne, jednak przyznają, że presja ze strony licencjonowanych hoteli, głównie dużych korporacji i firm, na utratę biznesu na rzecz małych, nielicencjonowanych mieszkań, willi, pensjonatów i hosteli jest kolejnym głównym powodem egzekwowania .

W Pattaya są setki małych pensjonatów i hosteli, które prawdopodobnie byłyby głównym celem surowszych przepisów. W ubiegłym roku miała miejsce seria represji i egzekwowania prawa, jednak na ograniczoną skalę. Nadchodzący termin oznacza, że ​​ci, którzy nadal będą działać, prawdopodobnie ponownie staną przed wymiarem sprawiedliwości.

Jednak nie wszystko to zguba i mrok. Choć termin dalszego działania oświadczenia upływa 18 sierpnia, termin spełnienia większości norm bezpieczeństwa to dwa lata, czyli 18 sierpnia 2021 r.

Wymogi stawiane hotelom i pensjonatom są rozległe i obejmują gaśnice na każdym piętrze, wyjścia awaryjne, oświetlenie awaryjne, wykwalifikowany kierownik i personel hotelu, całodobową ochronę hotelu, szkolenia przeciwpożarowe i wiele innych. Ponadto inne wymagania obejmują wyznaczony parking, przestrzeganie przepisów budowlanych, standardowe rozmiary pokoi i plany pięter, standardy rachunkowości i przepisy podatkowe.

Tymczasem wielu małych przedsiębiorców deklaruje lokalnej prasie, że nie ma możliwości spełnienia wszystkich tych przepisów i prawdopodobnie będą musieli wycofać się z biznesu.

Reakcja mediów społecznościowych jest mieszana, niektórzy przyklaskują tej decyzji, głównie ci, którzy mieszkają na stałe w kompleksach mieszkaniowych, które według nich są stale pełne nielicencjonowanych gości, którzy traktują rezydencję jak hotel. Niektórzy jednak twierdzą, że podróżnicy z ograniczonym budżetem są wypierani, a miejsca takie jak hostele z plecakiem i tanie pensjonaty mogą odejść w przeszłość.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOKabel Sophon, przepisany przez The Pattaya News
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/