System CCTV Pattaya uznany za sukces, który zostanie wprowadzony w całym kraju

Pattaya-

Na początku tego tygodnia w naszych mediach społecznościowych The Pattaya News dał wam zapowiedź systemu CCTV i centrum dowodzenia Pattaya za 36 milionów bahtów. Jeszcze kilka lat wcześniej większość kamer nie działała i była w złym stanie. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat miasto zainwestowało miliony bahtów w naprawę i modernizację systemu oraz instalację centrum dowodzenia.

Miasto jest teraz otoczone setkami kamer, chociaż urzędnicy odmówili skomentowania dokładnie, ile ich jest.

Urzędnicy oświadczyli prasie, że zainstalowano je w miejscach o największym natężeniu ruchu pieszego i turystycznych, a także w miejscach, które nazywali miejscami wysokiego ryzyka, gdzie przestępczość jest powszechna.

Według generała policji Woraphonga kamery są wysokiej jakości i mogą przybliżać nawet drobne szczegóły, takie jak numery rejestracyjne pojazdów.

Generał major Woraphong mówi, że wyniki mówią same za siebie.

Od maja 2018 r. do maja 2019 r. stwierdził, że w Pattaya toczy się łącznie 1305 spraw karnych, w tym kradzieży i napaści na policję.

Stwierdził, że 1,120 z tych spraw zakończyło się aresztowaniem i postawieniem podejrzanego przed wymiarem sprawiedliwości. Stwierdził, że zdecydowana większość została rozwiązana poprzez przegląd systemu CCTV i skuteczne śledzenie podejrzanego.

Teraz, wraz z sukcesem systemu, ma on zostać uruchomiony w wysoko turystycznych miejscowościach w całym kraju. Dodatkowo, w całym mieście zostanie zainstalowanych jeszcze więcej kamer, dzięki czemu policja w Pattaya będzie mogła na pierwszy rzut oka zobaczyć większość miasta w dowolnym momencie.

Phuket, Koh Samui, Hua Hin, Rayong, Trat i Chiang Mai są następne na liście, aby uzyskać system CCTV w stylu Pattaya i centrum dowodzenia według generała majora Woraphonga. Pattaya była poligonem doświadczalnym dla systemu, ponieważ według majora Woraphonga z roku na rok ma coraz większą liczbę zagranicznych turystów.

Oryginalne źródło Bangkok Post, fot. Pattaya Law Enforcement

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOBangkok post
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/