Rząd Tajlandii zainwestuje 5 miliardów bahtów w rozbudowę infrastruktury internetowej dla kraju

Tajlandia-

Ministerstwo Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego Tajlandii planuje zainwestować 5 miliardów THB (około 162.7 miliona USD) w modernizację i rozwój krajowej infrastruktury internetowej. Rząd przyznał kontrakt na ten projekt państwowemu operatorowi CAT Telecom, donosi The Phnom Penh Post, powołując się na Atcharina Phatthanaphanchaia, stałego sekretarza ministerstwa. Projekt, nazwany „Asean Digital Hub”, obejmuje trzy fazy, a mianowicie zwiększenie przepustowości sieci na granicach, zwiększenie przepustowości sieci ogólnokrajowej oraz podmorskiego systemu kablowego; oraz rozmieszczenie nowego międzynarodowego kabla podmorskiego.

W pierwszej fazie CAT zwiększył przepustowość Internetu o 2,300 Gb/s w obszarach przygranicznych łączących Kambodżę, Laos i Birmę. Inwestycje w ten projekt osiągnęły 2 miliardy THB. CAT zainwestował 1 mld THB w drugą fazę projektu i obecnie przeprowadza testy sprzętu zainstalowanego na 151 stacjach komunikacyjnych w całym kraju.

Agencja zwiększyła również przepustowość swojej istniejącej podmorskiej sieci kablowej o 770 Gb/s, łącząc Tajlandię z Singapurem, Chinami przez Hongkong i USA. Zmodernizowana infrastruktura może teraz obsłużyć 7,512 XNUMX Gb/s ruchu internetowego dla całego kraju.

Trzecia faza obejmuje wdrożenie nowego podwodnego kabla internetowego łączącego Tajlandię z krajami Azji i Pacyfiku, a mianowicie Singapurem, Hongkongiem, Japonią, Tajlandią, Chinami, Wietnamem, Malezją, Filipinami i Koreą Południową.

Według prezesa CAT Telecom, Sanpachai Huvanandana, operator planuje podpisać umowy inwestycyjno-budowlane z partnerami w lipcu i sierpniu. Nowy kabel podmorski zostanie wprowadzony do 2022 r., dodał prezes CAT Telecom.

ŹRÓDŁOPhomn Penh Post, telecompaper.com, tradingeconomics
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/