Miejscowy 75-letni Taj mówi, że zbudował i wynalazł własny generator, który nie zużywa paliwa

Tajlandia-

75-letni Cheun Funkai, były pracownik Urzędu ds. Energii Elektrycznej Tajlandii, który przeszedł na emeryturę 12 lat temu, twierdzi, że po ponad dziesięciu latach prób i błędów wynalazł prototypowy generator.

Generator nie wymaga do działania ropy, węgla ani gazu i został w całości zaprojektowany i zbudowany przez niego samego.

Generator wykorzystuje ręczny układ korbowy i jest na tyle mały, że można go przenosić, waży około 100 kg. Nie podaje szczegółów konstrukcyjnych, ale podaje, że rdzeń urządzenia napędzany jest sercem, które po około piętnastu minutach ręcznego kręcenia będzie generować stały prąd nawet przez 6-8 godzin. Zademonstrował urządzenie dla prasy, w którym z powodzeniem wytwarzało ono energię elektryczną bez użycia paliwa.

Mówi, że koszt produkcji maszyny to około 16,000 XNUMX bahtów, a prototyp, który, jak przyznaje, nie jest piękny i będzie dopracowany, został w całości wykonany przez niego w domu.

Otrzymał patent na urządzenie od Ministerstwa Handlu, które, jak twierdzi, posiada prawa autorskie do urządzenia i zacznie je sprzedawać i dystrybuować w całej Tajlandii jako źródło taniej energii elektrycznej dla Tajów na obszarach wiejskich.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/