Tropikalna burza Mun prawdopodobnie dotknie obszar Chon Buri w ciągu najbliższych dwóch dni

Tajlandia-

TMD (Tajski Departament Meteorologiczny) wydał dziś rano ostrzeżenie dotyczące możliwych skutków burzy tropikalnej „Mun”.

TMD donosi, że burza tropikalna przesuwa się na zachód od wyspy Hainan na Morzu Południowochińskim z prędkością 20 km/h i jutro (4 lipca) wyląduje między północnym Wietnamem a Chinami. Przewiduje się, że burza przyniesie ze sobą ulewne deszcze i silne wiatry nad częściami Tajlandii, zwłaszcza na północy, północnym wschodzie, środkowej i wschodniej części kraju.

Według AccuWeather, Mun może osłabnąć z powrotem w tropikalną depresję w ciągu najbliższych 12-24 godzin z powodu interakcji z lądem, ale istnieje szansa, że ​​pozostanie burzą tropikalną, gdy wynurzy się z Hainan w Chinach z powrotem do Morza Tonkińskiego. Spodziewane są obfite opady deszczu i porywiste wiatry w Hainan do środy, zanim warunki poprawią się do czwartku.

 

Wymieniono również obszary, na które może mieć wpływ burza, w tym Pattaya i Chonburi

Lipiec 3
Północ: Chiang Rai, Phayao, Nan, Phrae, Uttaradit, Phitsanulok, Tak, Sukhothai i Phetchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Bua Lam Phu, Nong Khai, Bueng Kan, Udon Thani, Sakhon Nakhon, Nakhon Phanom, Mukdahan, Kalasin, Yasothon, Roi Et, Maha Sarakham, Amnat Charoen, Chaiyaphum, Khon Kaen, Nakhon Ratchasima, Si Sa Ket i Ubon Ratchathani.

Centralne: Ratchaburi, Kanchanaburi, Uthai Thani, Nakhon Pathom, Nakhon Sawan, Lop Buri i Saraburi.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo, Chachoengsao, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat.

Południe: Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumphon, Surat Thani, Ranong, Phang Nga i Phuket.

Lipiec 4
Północ: Chiang Rai, Nan, Phrae, Uttaradit, Phitsanuloke, Tak, Kamphaeng Phet, Phichit i Phetchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Bua Lamphu, Udon Thani, Nong Khai, Bueng Kan, Sakhon Nakhon, Nakhon Phanom, Mukdahan, Chaiyaphum, Khon Kaen i Kalasin.

Centralne: Ratchaburi, Kanchanaburi, Uthai Thani, Nakhon Pathom i Suphan Buri.
Wschód: Sa Kaeo, Chonburi, Rayong, Chanthaburi i Trat.

Południe: Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumphon, Ranong i Phang Nga.

TMD dodało, że małe statki nie powinny wypływać na morze ani na Morze Andamańskie, ani na Zatokę Tajlandzką ze względu na możliwy silny monsun południowo-zachodni, który przyniesie świeże wiatry i fale o wysokości 2-3 metrów.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/