Nigerian National aresztowany w Pattaya za oszustwa finansowe online, skradziono co najmniej 1.5 miliona bahtów.

Pattaya-

Dziś po południu, 6 lipca 2019 r., obywatel Nigerii, pan Yuchana Joseph Amujioku, 40 lat, został aresztowany w swoim domu w Pattaya wraz ze swoją tajską żoną, Wasaną Kanchak, 36-letnią za rzekome kradzież 1.5 miliona bahtów od Tajki w wyrafinowane internetowe oszustwo romansowe.

Policja stwierdziła, że ​​pan Amujioku twierdził, że jest amerykańskim lekarzem wojskowym pracującym dla Banku Światowego na Facebooku pod pseudonimem UD Danid o imieniu David Mandy. W lutym wysłał wiadomość do 44-letniej Tajki i powiedział, że wyśle ​​jej 500,000 XNUMX dolarów amerykańskich, ale potrzebuje kilku płatności, aby przelać pieniądze na opłaty bankowe za uwolnienie pieniędzy. Podobno również pozował jako kilka innych osób, jak pokazuje wideo poniżej.

Kobieta, która nie została wymieniona przez policję, przekazała 1.5 miliona bahtów panu Amujioku, który natychmiast usunął konto na Facebooku i zniknął. Następnie zgłosiła incydent na policję, która zaczęła śledzić i szukać pana Amujioku.

Uważa się, że policja wraz z żoną wielokrotnie dokonywali tego oszustwa, żerując na obywatelach Tajlandii.

Policja twierdzi, że miał wiele kont bankowych i próbując oszukać organy ścigania, udawał się do bankomatów w przebraniu, nawet rzekomo przebierając się za kobietę w sukience i fałszywej peruce. Miał wiele kont bankowych i ksiąg bankowych otwartych z różnymi formami fałszywej identyfikacji w celu ukrycia środków i przelewów.

Jednak po miesiącach poszukiwań policja znalazła dziś po południu ich mężczyznę, który przez cały czas był w Pattaya.

Pan Amujioku nie złożył zeznania, jednak rzekomo jego żona przyznała się do oszustwa w całości i do oszukania wielu osób, w tym kobiety, o której mowa. Stwierdziła, że ​​otrzymała od męża 5% udziału w pieniądzach, aby mu pomóc.

Obaj stoją teraz w obliczu bardzo poważnych zarzutów w tajskim systemie prawnym i pozostają w lokalnym więzieniu.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/