Tropical Storm Mun ponownie podnosi problem zanieczyszczenia światłem na plażach Na Jomtien (wideo)

Na Jomtien-

5 lipca 2019 r. media społecznościowe były pełne filmów i zdjęć od zaniepokojonych obywateli na plaży Na Jomtien, gdy po raz kolejny gęsta czarna woda wlała się do oceanu z lokalnych kanalizacji, mimo że miasto stwierdziło wcześniej, że worki z piaskiem i żelazna brama zapobiegną temu problemowi w przyszłość.

W maju my i inne media informowaliśmy o stanie plaży Na Jomtien, gdy filmy wideo o stanie oceanu stały się popularne. Władze odbyły wiele spotkań i stwierdziły, że problemem były uszkodzone pompy i stacje pomp, które wymagają naprawy. Miasto przyznało, że naprawa systemu zajmie trochę czasu, więc zastosowano środki tymczasowe, takie jak konsekwentne czyszczenie kanalizacji, wyjścia z workami z piaskiem na plażę, instalacja żelaznej bramy zapobiegającej przedostawaniu się ścieków do oceanu i przekierowanie ścieków do innych przepompowni w obszarze Pattaya.

Jednak, jak pokazały obecne burze, tymczasowe rozwiązanie nie wystarczyło i po raz kolejny paskudnie wyglądająca i śmierdząca czarna woda wlała się do oceanu w Na Jomtien.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że żelazna brama zawiodła podczas silnych burz, co spowodowało również zniszczenie barier z worków z piaskiem i umycie ich wzdłuż plaży.

Będą instalować nową, solidniejszą żelazną bramę i bariery piaskowe, jak powiedzieli prasie urzędnicy miejscy.

Trwają prace nad naprawą stacji pomp i systemu odwadniającego, jednak władze podkreślają, że nie jest to proces z dnia na dzień i nadal będzie wymagał czasu.

Władze miasta informują, że obecnie trwa pełne czyszczenie systemu pomp i systemu odwadniającego. Powiedzieli również, że zwiększą liczbę kontroli w systemie, a także zapewnią stałą aktualizację lokalnej społeczności na podstawie postępów w ogólnej naprawie systemu odwadniającego.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/